Başkan Akyürek'ten Yatırım Alanlarına Denetim

Başkan Akyürek'ten Yatırım Alanlarına Denetim

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, ilgili birim amirleri ile birlikte Büyükşehir Belediyesi yatırım alanlarını denetledi. Yapılacak her türlü yatırımda her şeyin baştan düşünülmesi gerektiğini belirten Başkan Akyürek, 'Sonradan oluşacak eksikliklere tahammülümüz yoktur. Zira bir iş mükemmel yapıldıysa hizmettir. Biz insanlarımıza mükemmel hizmeti sunmak üzere geldik' dedi.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek; Genel Sekreter Vekili Haşmet Okur ve ilgili birim amirleri ile birlikte Büyükşehir Belediyesi Yatırım alanlarını denetledi. Çocuk Eğlence Merkezi, Sille Yolu Yeni Semt Pazarı, Belediye Sağlık Hastanesi, Şems Camii Çevresi Düzenleme Çalışmaları, Karahüyük Kapalı Spor Sahası ve Sosyal Tesisleri, Meslek Edindirme Kursu ve Sağlık Ocağı İnşaatı, Büyükşehir Belediyesi sorumluluğunda bulunan bazı park ve caddeleri denetleyen Başkan Akyürek, yürütülen çalışmaların hızlandırılması gerektiğini ifade etti. Başkan Akyürek, 'Hep birlikte tüm çalışanlarımızla şehrimize hizmetlerin en iyisini sunmaya çalışacağız. Projelerimizi tekrar ele alarak önceliği insanımıza vereceğimiz şekilde yeniden düzenleyeceğiz' dedi.

Semt pazarlarının yeniden gözden geçirilerek daha kullanılabilir alanlar haline getirilmesi gerektiğini ifade eden Başkan Akyürek, yeni yapılacak semt pazarlarının bölge ihtiyaçlarına ve pazarcı esnafının ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde düzenlenmesini istedi.

Meram Son Durak düzenleme projesi ve çalışmaları hakkında yerinde bilgi alan Akyürek, bölge esnaflarını ve vatandaşları dinledi. Meram deresinin en kısa sürede temizlenmesi talimatını veren Başkan Akyürek, projenin vatandaşların ihtiyaçlarına cevap verebilmesi ve yaz aylarında bölgedeki turizmin etkilenmemesi için çalışmaların hızlandırılmasını istedi. Akyürek, belediye olarak tarihi dokunun korunması için de ilgili kurum ve kuruluşlar ile işbirliği içinde olduklarını belirtti.

Karahüyük Kapalı Spor Tesisleri'ni gezen Başkan Tahir Akyürek, en önemli yatırımlarının sportif aktivitelerin icra edileceği alanlarla ilgili olacağını söylerken, her semt ve bölgeye yapmayı planladıkları spor tesisleri ile ilgili projelerinin bu yıl içerisinde hayata geçirileceğini, biten spor tesislerinin de en kısa sürede vatandaşların hizmetine sunulacağını kaydetti.

Günün büyük bir bölümünü yatırım alanlarına ve gerçekleştirilen çalışmaları yerinde inceleyerek geçiren Akyürek, şehrin bir bütün olarak ele alarak çevre düzenlemelerine ayrı bir önem vereceklerini bildirdi. İlgili birim amirlerine şehrin toprak yapısına uygun bitki türlerinin tespit edilmesini ve özelikle ağaçlandırma çalışmalarının hızlandırılması talimatını verirken mevcut çevre düzenlemelerinin gelişen Konya için yetersiz kaldığını söyledi. Akyürek, 'Yaptığımız tüm hizmetlerin daha iyi sunulması ve halkımızın yaşadığı şehirde daha huzurlu olması için çiçekleri, gülleri, süs bitkileri ve yeşillendirme çalışmalarıyla ülkemizin en güzel şehrini ortaya koymak zorundayız. Planlı yürüteceğimiz yeşillendirme çalışmalarını sadece bir bölgede yoğunlaştırmak yerine şehri bir bütün olarak ele alarak en iyisini gerçekleştirmeliyiz. Her semt ve bölgede ayrı, düzenli, planlı ve sürdürülebilir yeşillendirme çalışmalarını geciktirmeden hayata geçirelim' diye konuştu.

Başkan Akyürek, yatırım alanlarını gezerken vatandaşların, özelliklede çocukların büyük ilgilisiyle karşılaştı. Çocuklarla sohbet etmeyi seven Başkan Akyürek'in bu sıcak yaklaşımı çocuklar tarafından da ilgiyle karşılandı.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;