Başkan Akyürek'ten Şehit ve Gazilere Anlamlı Hediye

Başkan Akyürek'ten Şehit ve Gazilere Anlamlı Hediye

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından Türkiye Harp Malulü Gazileri Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Konya Şubesi'ne tahsis edilen bina, düzenlenen törenle hizmete girdi. Çok sayıda davetlinin katıldığı açılışta konuşan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, vatan için canını, kanını, evladını veren insanlara çok hizmet yapılması gerektiğini belirterek dernek binasının bu hizmetlerin çok küçük bir numunesi olduğunu belirtti.

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından Türkiye Harp Malulü Gazileri Şehit Dul ve Yetimleri Derneği'ne tahsis edilen bina için bir açılış töreni düzenlendi. Törene Konya Valisi A.Atilla Osmançelebioğlu, Garnizon Komutanı Tümgeneral Uğur Uzal, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Ak Parti Konya Milletvekili Hasan Angı, İl Emniyet Müdürü Salih Tuzcu, şehit ve gazi yakınları ile çok sayıda davetli katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan törende konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, 18 Mart gibi önemli bir günde Türkiye Harp Malulü Gazileri Şehit Dul ve Yetimleri Derneği'nin yeni yerindeki açılışını yapmaktan gurur ve mutluluk duyduklarını söyledi. 'Vatan sağ olsun' diyerek evladını, kanını, canını bu vatan için veren insanlara çok hizmet edilmesi gerektiğini belirten Başkan Akyürek, açılışı yapılmakta olan dernek binasının bu hizmetlere küçük bir numune teşkil ettiğini kaydetti.

Başkan Akyürek konuşmasını şöyle sürdürdü: 'Tüm şehitlerimizi millet olarak rahmetle, minnetle anıyoruz ve şehitlerimize şu sözü veriyoruz: Uğruna şehit olduğunuz değerlere, vatanımız, milletimiz bayrağımız için biz de yeni nesiller olarak sahip çıkacağız ve asla vatanımızı düşman çizmesi altında çiğnetmeyeceğiz.'

Türkiye Harp Malulü Gazileri Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Konya Şube Başkanı Cafer Çelik, dernek binasını kendilerine tahsis eden Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek'e teşekkür etti.

Konya Valisi A. Atilla Osmançelebioğlu da 'binayı derneğe tahsis eden başta Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek olmak üzere emeği geçen herkesi tebrik ediyorum ve kendilerine teşekkür ediyorum. Binanın dernek mensuplarına hayırlı olmasını diliyorum' dedi.

Konuşmaların ardından dernek binasının açılışı yapıldı. Açılış kurdelesini Konya Valisi A.Atilla Osmançelebioğlu, Garnizon Komutanı Tümgeneral Uğur Uzal, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Türkiye Harp Malulü Gazileri Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Konya Şube Başkanı Cafer Çelik birlikte yaptı.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;