Başkan Akyürek'ten Müthiş Performans

Başkan Akyürek'ten Müthiş Performans

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Pazar gününü de vatandaşlara ve belediye çalışmalarına ayırdı. Çoğunluğunu düğünlerin oluşturduğu, aralarında şenlik ve belediye çalışmalarının denetimlerinin de bulunduğu çeşitli programlara katılan Başkan Akyürek, sabah 07:15'te başladığı programlarını gece 21:30'da Altınbaşak Kültür ' Sanat ve Spor Festivali'ne katılarak tamamladı. Yaklaşık 350 km yol kat edilen programlarda Başkan Akyürek binlerce vatandaşla görüştü ve gittiği her yerde yoğun ilgiyle karşılaştı.

Pazar gününü Konya'da düzenlenen düğün, şenlik gibi programlara ayıran Başkan Akyürek, Pazar maratonuna sabah 07:15'te Konya düğünlerinde önemli bir gelenek olan düğün pilavı kazanını açarak başladı. Saat 08:30'a kadar 4 kazanın açılışında hazır bulunan Başkan Akyürek, saat 11:30'a kadar davet edildiği 12 düğüne katıldı. Düğün programlarının sabah bölümünü bitiren Başkan Akyürek, daha sonra Büyükşehir Belediyesi'nce çalışmaları sürdürülen Nalçacı ve Atatürk Caddeleri'nde Fen İşleri Daire Başkanlığı ve KOSKİ Genel Müdürlüğü ekiplerinin çalışmalarını yerinde inceledi. 21 Haziran'da Nalçacı'da başlayan çalışmaların koordineli bir şekilde yürütüldüğünü söyleyen Başkan Akyürek, Konya'nın en önemli caddeleri arasında yer alan Nalçacı'da yürütülen kapsamlı düzenleme çalışmalarının birkaç gün içinde bitirilerek hizmete açılacağını, bölgede yapılan düzenlemenin AB standartlarında gerçekleştirildiğini, özellikle asfalt kalitesi ve yol eğiminin özenle gerçekleştirildiğini söyledi. Buradan KOSKİ Genel Müdürlüğü'ne bağlı ekiplerin Atatürk Caddesi'nde Konya Lisesi önünde gerçekleştirdiği çalışmaları incelemeye geçen Başkan Akyürek, 524 metre uzunluğunda kanalizasyon yenilemesi yaptıklarını, burada yapılan çalışmanın 40 yıldan sonra ilk defa gerçekleştirildiğini söyledi.

Nalçacı ve Atatürk Caddesi'ndeki denetimlerin ardından Beyşehir'e bağlı Doğanbey'e hareket eden başkan Akyürek, saat 11:30'da burada hazır bulundu. Doğanbey Belediye Başkanı Hasan Ocaklı ve Doğanbeyliler tarafından karşılanan Başkan Akyürek, burada da kısa bir konuşma yaptı. Konya Büyükşehir Belediyesi'nin çalışmaları hakkında bilgi veren Başkan Akyürek, belde halkının özellikle Ege'de yoğun bir nüfusa sahip olduğunu söyledi. Öğlen saat 13:30 sularında Tavusbaba'da yapılan düzenlemeleri kontrol etmek amacıyla buraya gelen Başkan Akyürek, burada da vatandaşlarla bir süre sohbet etti. Başkan Akyürek, düzenleme çalışmalarında bölgenin yeni bir çehreye kavuştuğunu da söyledi.

Öğleden sonraki programlarını Ayakkabıcılar Odası Başkanı Hasan Uzman'ın oğlunun sünnet düğününe katılarak sürdüren Başkan Akyürek, burada da Vali Ahmet Kayhan, Ak Parti İl Başkanı Ali Sürücü ve vatandaşlarla görüştü. Daha sonra Meram Eski Yol'da yapılan kaldırım ve tretuar çalışmalarını yerinde inceleyen Başkan Akyürek'in bir sonraki durağı Çiftsan Botanik Bahçesi oldu.

Başkan Akyürek, gün içerisinde Meram, Meram Dere, Karaman Yolu, BÜSAN Organize Sanayi, Mobilyacılar Sanayi, Sedirler, Lalebahçe, Yenice, Doğuş ve Aydınlıkevler mahalleleri ile Doğanbey Beldesini kapsayan güzergah boyunca yaklaşık 350 km yol kat etti. Gün içerisinde 4 kazan açılışında hazır bulunan, 23 düğüne katılan, 1 nikah kıyan, 2 şölende bulunan, 4 bölgede belediye çalışmalarını yerinde inceleyen Başkan Akyürek, son olarak Altınbaşak Kültür ' Sanat ve Spor Festivali'ne katıldı. Saat 07:00'de başlayan programlar, Yavuz Bingöl konseri ile son buldu.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;