Başkan Akyürek'ten Karikatür Olayına Kınama

Başkan Akyürek'ten Karikatür Olayına Kınama

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Peygamber Efendimiz'e yönelik yapılan saldırıları kınadı. Sadece kendi kutsallarımıza değil, bütün insanlığın inandığı değerlere yapılacak olan hiçbir saldırının desteklenmeyeceğini ifade eden Başkan Akyürek, protesto eylemleri için de sağduyu çağrısı yaptı.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Peygamber Efendimiz'e hakaret içeren karikatürlere yönelik verilen tepkilerin hukuki olması gerektiğini söyledi.

Büyükşehir Belediyesi Meclis toplantısında konuyla ilgili bir açıklama yapan Başkan Akyürek, Peygamber Efendimiz'e ve tüm peygamberlere yapılan saldırıları kınadıklarını belirterek, sadece kendi kutsallarımıza değil, bütün insanlığın inandığı değerlere yapılacak olan hiçbir saldırının desteklenemeyeceğini ifade etti.

Bu çerçevede Peygamber Efendimiz'e yönelik yapılan saldırıları kınayan Başkan Akyürek, yaşanan karikatür olayının fikir ve inanç hürriyeti kapsamında değerlendirilemeyeceğini kaydetti. Haftasonu Konya'da söz konusu olayları protesto eden topluluk ile bir gazeteci arasında yaşanan olayları da değerlendiren Başkan Akyürek, 'Hem protesto eylemlerine katılanların, hem de tüm kesimlerin dikkatli ve sağduyulu davranmaları gerekiyor. Herhangi bir gazeteciye görünüşünden ve fikrinden dolayı yapılacak saldırıyı uygun bulmadığımız gibi, bu olayı kullanarak medeniyet ve hoşgörü şehri Konya'ya yapılan karalamaları da kınıyoruz. Bu hassas konuda eylemlerde milletimize yakışır tavırlar sergilenmesi gerekmektedir. Hiçbir ülkenin bayrağının yakılmaması, ayaklar altına alınmaması; ortaya konacak tepkinin medeni, hukuki, günümüz şartlarına uygun tepkiler olması gerekiyor' dedi.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;