Başkan Akyürek'ten Hoşgörü Çağrısı

Başkan Akyürek'ten Hoşgörü Çağrısı

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek Berat Kandili dolayısıyla bir tebrik mesajı yayınladı. Mesajında insanları hoşgörüye davet eden Başkan Akyürek, berat kandilinin tüm insanlığa hayırlar getirmesini diledi.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek Berat Kandili dolayısıyla bir tebrik mesajı yayınladı. Mesajında insanları hoşgörüye davet eden başkan Akyürek, berat kandilinin tüm insanlığa hayırlar getirmesini diledi. Başkan Akyürek, mesajında şu görüşlere yer verdi:

'İslam Alemi'ne Mübarek Ramazan Ayı'nı müjdeleyen Berat Kandili'ni idrak etmekteyiz. Bu vesileyle tüm İslam Alemi'nin, ülkemizin ve Konyalı hemşerilerimizin Berat Kandili'ni kutluyor, bu mübarek gecenin Yüce Allah'ın sınırsız af, merhamet, yardım ve bereketine vesile olmasını diliyorum. Günümüzde ferdi ve toplumsal hayatımızdaki maddi ve manevi değerler dengesi, madde lehine bozulmuş; manevi değerler erozyona uğramış, bencillik, dedikodu ve tahammülsüzlük gibi olumsuzluklar dünyaya bakışımızda ve ilişkilerimizde öne çıkmış, neticede bütün bunlar da ruh sağlığımızı ciddi anlamda bozmaya başlamıştır. Berat Kandili'nin aydınlattığı manevi ortam, bizlere dengeli bir hayat kurmamızı, dinin genel ibadet ve hayır anlayışına uygun olarak kendimiz ve çevremiz için yararlı davranışta bulunmamızı sağlayacak bir bilinç tazeleme imkanı sunmaktadır.

Dayanışma ve yardımlaşma içinde birbirimizi severek birlikte yaşamanın yolu, hoşgörü, doğru ve gerçek anlayış, sabır, bütünlük, dostluk, kini ve nefreti sevgiye, bencilliği fedakarlığa dönüştürmek ve bütün güzellikleri birlikte paylaşmaktan geçer.

Sağlıklı bir toplum oluşturabilmek için öncelikle bir Konyalı olarak kişisel çıkarlarımızı bir kenara bırakıp hemşerilerimizle karşılıklı ilişkilerimizde doğruluk, adalet ve samimiyeti esas almalı, birbirimizi anlamaya çalışmalı, zaman zaman ortaya çıkabilecek anlaşmazlıkları çatışma ve inatlaşmaya gitmeden çözmeli, yapılan bireysel hataları da hoş karşılamalı ve affetmeliyiz.

Bu kutlu günlerin bu vesile ile insanlığın kurtuluşuna sebep olmasını Yüce Mevlâ'dan diler, hemşerilerimizin ve tüm İslam Alemi'nin Berat Kandili'ni tebrik eder, saygılar sunarım.'

Basın Kuruluşları için;