Başkan Akyürek'ten Gaziler ve Şehit Aileleri Derneklerine Müjde

Başkan Akyürek'ten Gaziler ve Şehit Aileleri Derneklerine Müjde

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, iftar yemeğinde ağırladığı Muharip Gaziler ve Şehit Aileleri Derneklerine bina müjdesi verdi. Bu topraklar üzerinde yaşamamızın şehitler ve gaziler sayesinde olduğunu hatırlatan Başkan Akyürek, her iki derneğin de yeni binalarının hazır olduğunu söyledi. Dernek başkanları ise, en büyük problemleri olan bina konusundaki sorunlarını çözen Başkan Akyürek'e teşekkür ettiler.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Konya Muharip Gaziler Derneği ve Konya Şehit Aileleri Derneği üyeleri ile iftar yemeğinde bir araya geldi.

Konya Muharip Gaziler Derneği Başkanı Yaşar Öner, Şehit Aileleri Derneği Konya Şube Başkanı Cafer Çelik, gaziler ve şehit yakınları ile Büyükşehir Belediyesi'ndeki iftar yemeğinde bir araya gelen Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, hepimizin bu topraklar üzerinde şehit ve gaziler sayesinde yaşadığımızı hatırlattı. Başkan Akyürek, 'Bizi biz yapan, bu topraklar üzerinde var olmamıza vesile olanlar bir manada sizler ve sizlerin temsil ettiği ruh ve manadır. Şehit aileleri ile gaziler dediğimizde sadece kaybettiğimiz evlatlarımız akla gelmiyor; bize bu vatanın emanet edilmesinde, bin yıllık bir süreç akla geliyor. Siz, bu süreç içinde 1069'dan beri Konya'da, Anadolu'da şehit olan, canını, malını veren, mücadele eden insanların temsilcileri konumundasınız. Bu cemiyetlerin mensuplarını Sultan Alparslan'ın, Kılıçarslan'ın, Alaaddin Keykubat'ın, Süleyman Şah'ın ailesi olarak görüyorum' dedi.

İKİ DERNEK DE YENİ BİNALARINA KAVUŞUYOR

Konuşmasının sonunda dernek üyelerine de müjde veren Başkan Akyürek, derneklerin en büyük istekleri olan bina sorununun çözüldüğünü, en kısa zamanda her iki derneğin de yeni yerlerine taşınacağını belirterek, yeni binanın hayırlı olmasını diledi.

Konya Muharip Gaziler Derneği Başkanı Yaşar Öner ile Şehit Aileleri Derneği Konya Şube Başkanı Cafer Çelik de, yıllardır kanayan yaraları olan dernek binası sorunun çözülmesinden mutluluk duyduklarını belirterek, tüm şehit aileleri ve gaziler adına Başkan Akyürek'e teşekkür ettiler.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;