Başkan Akyürek'ten Başarıya Kutlama

Başkan Akyürek'ten Başarıya Kutlama

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Öğrenci Seçme Sınavı (ÖSS)'nda Sayısal puan türünde ikinci olan Konya Özel Büyükkoyuncu Fen Lisesi öğrencisi Behzat Akkaş, Ortaöğretim Kurumları Seçme Sınavı (OKS)'nda dereceye giren Konya 1.'si Atıf Özmen, Konya 17.'si Fazilet Çilli ve Konya 25.'si Reşat Noristani ve dereceye giren diğer Konyalı öğrencileri tebrik eden bir kutlama mesajı yayınladı.

Başkan Akyürek Konya'nın her alanda elde ettiği bu başarılarla yarınlarından emin bir şehir olduğunu ve Konya'nın gelişimi için başarılı olan bu öğrencilerin takdire şayan bir başarı sergilediklerini belirtti. Başkan Tahir Akyürek kutlama mesajında şu görüşlere yer verdi.

' Yarınlarımızın teminatı olan siz gençlerimizin Ortaöğretim Kurumları Seçme Sınavı (OKS) ve Öğrenci Seçme Sınavı (ÖSS)'nda sergilemiş olduğunuz başarı bizleri mutlu etmiştir. Öncelikle sizleri ve bu başarıda emeği geçen öğretmenlerinizi ve ailelerinizi tebrik ediyor başarılarınızın devamını diliyorum.

Biz şehrimizin geçmişten getirdiği ekonomik, kültürel ve sanatsal değerlerini geleceğin dünyasına aktarmak amacıyla her alanda çalışmalarımızı yürütüyoruz. Sergilemiş olduğunuz bu başarılarla şehrimizin adını Türkiye kamuoyuna aktarıyorsunuz. Bir anlamda sizler de Konya'nın tanıtımını yapıyorsunuz. Göstermiş olduğunuz bu başarı takdire şayandır.

Kent kültürümüz ve kentlilik bilincimizin gelişmesinin bizim için çok önemli olduğunun bilincine varma amacıyla el ve gönül birliği vermemiz gerekiyor. Bunu başarabildiğimiz takdirde aşamayacağımız hiçbir engel, çözemeyeceğimiz hiçbir sorun kalmayacaktır. Bu bilinç ve kararlılıkla hareket etmeye ve bizi bekleyen güzel günlere hep birlikte, el ele yürümeye ihtiyacımız var.

Şehrimiz ve ülkemiz sizlerin gayretleriyle, gelecekteki güçlü, müreffeh ve lider ülke konumuna omuzlarınızda yükselerek ulaşacaktır. Tüm bu sözlerimiz geleceğin Konya'sının, çocuklarımızın ve gençlerimizin omuzlarında yükseleceğine olan inancımızın ifadesidir. Konya'da yaşamanın bir ayrıcalık ve sorumluluk olduğunu hatırlatarak hepinizi tekrar tebrik ediyorum.'

Basın Kuruluşları için;