Başkan Akyürek'in Zafer Bayramı Mesajı

Başkan Akyürek'in Zafer Bayramı Mesajı

Türk milletinin ve kahraman ordumuzun milli birlik ve bağımsızlık mücadelesinde verdiği onurlu mücadelesinin göstergesi olan Büyük Taarruz ve Başkomutanlık Meydan Savaşı'nın yıldönümünde Zafer Haftasını ve 30 Ağustos Zafer Bayramını tebrik ediyorum.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Zaferi Bayramı'nın 84. yıldönümü münasebetiyle bir kutlama mesajı yayınladı.

' Türk milletinin ve kahraman ordumuzun milli birlik ve bağımsızlık mücadelesinde verdiği onurlu mücadelesinin göstergesi olan Büyük Taarruz ve Başkomutanlık Meydan Savaşı'nın yıldönümünde Zafer Haftasını ve 30 Ağustos Zafer Bayramını tebrik ediyorum.

Tarihimizin en önemli dönüm noktalarından biri olan böylesi anlamlı bir günde tarih göstermiştir ki Türk milletinin bağımsızlığı ve hürriyeti asla elinden alınamaz.

Her aşamasında Anadolu insanının milli birlik ve beraberlik duygusu içerisinde ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde gerçekleşen Kurtuluş Savaşı, büyük bir yokluğun içinde gerçekleşmiş ve Anadolu'yu işgal eden yabancı kuvvetler gücümüzü kavramış ve topraklarımızdan geldikleri gibi gitmişlerdir.

Bu bilinçle üzerinde yaşadığımız bu toprakların, bizlere bu uğurda hayatını feda etmiş şehit ve gazilerimizin emaneti olduğunu hiçbir zaman unutmadan din, dil ve ırk ayrımı gözetmeksizin ulus bilinciyle hareket ederek bu vatan topraklarına sahip çıkmalı ve ayrımcılık ve ayrılık çıkarmak isteyenlere karşı gerekli duyarlılığı göstermeliyiz.

Bu duygu ve düşüncelerle; bize bu büyük zaferi kazandıran, vatanı ve milleti için seve seve canlarını feda eden başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere aziz şehitlerimizi anarken, kahraman gazilerimize şükranlarımı sunarım.

Kahraman Ordumuzun ve tüm ülkemiz insanının bu kutlu gününü tebrik ediyor; ülkemizde kardeşlik, birlik ve beraberlik duygularının sağlamlaştırılması için bu anlamlı günün bir vesile olmasını diliyorum'

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;