Başkan Akyürek'in Yeni Yıl Mesajı

Başkan Akyürek'in Yeni Yıl Mesajı

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, bir mesaj yayımlayarak yeni yılın tüm insanlığa barış ve huzur getirmesini diledi. Başkan Akyürek, yeni yılın yaşanan acıların, savaşların, açlık ve sefalet manzaralarının sona ermesi için bir fırsat olarak değerlendirilmesini; başta Filistin ve Irak olmak üzere dünyanın dört bir yanında yaşanan acıların sona ermesi için insanlığın seferber olmasını diledi.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, yayımladığı yeni yıl mesajında, dünyada yaşanan acıların sona ermesini diledi.

Başkan Akyürek’in yeni yıl mesajı şöyle: “Üzüntüleri ve sevinçleri ile bir yılı daha geride bırakıyor; yepyeni bir yıla umutla, heyecanla giriyoruz. Yeni yılın ülkemize, milletimize ve tüm insanlığa barış, huzur ve mutluluk getirmesini diliyorum.

Yeni yıla, maalesef Filistin’deki kardeşlerimizin yaşadığı acının üzüntüsü ile giriyoruz. Dünyanın neresinde olursa olsun savaşlara karşı olduğumuzu belirtiyor, bu konuda Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve bazı ülkeler tarafından başlatılan barış adımlarının olumlu sonuçlanmasını ve akan kanın son bulmasını temenni ediyorum. Filistin’de masum insanlara karşı uygulanan şiddeti kınıyor, hayatını kaybeden kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yaralılara da acil şifalar diliyorum.

Böylesine büyük bir acının gölgesinde karşıladığımız 2009 yılında şehrimizin, ülkemizin ve tüm dünyanın Hazreti Mevlana’nın yüzyıllar öncesi ortaya koyduğu sevgi, barış ve hoşgörü ikliminde yaşamasını temenni ediyorum.

Acıları, kederleri, sevinçleri ve başarıları ile geride bıraktığımız 2008 yılı, şehrimiz açısından yeni yatırımlar ve dünyaya açılım noktasında önemli bir yıl oldu. Geçtiğimiz yıl; köprülü kavşaklardan yeni caddelere, itfaiye merkezlerinden hanımlar lokallerine, Atıksu Arıtma Tesisinden yeni parklara, sosyal yardımlardan eğitim yatırımlarına, kentsel dönüşümlerden uluslararası organizasyonlara kadar pek çok fiziki, sosyal ve kültürel yatırıma imza attık. Yapılan yatırımlarla şehrimizin dünyada yaşanabilir şehirler arasına girmesi noktasında önemli aşama kaydettik.

Geçtiğimiz ay ülkemizden ve dünyanın farklı ülkelerinden 50 bine yakın misafiri ağırladığımız Hazreti Mevlana’nın 735’inci Vuslat Yıldönümü Etkinlikleri, adeta bir medeniyetler buluşması olarak geride kaldı. Farklı dinlere mensup farklı ülkelerden binlerce misafir Hazreti Mevlana’nın hoşgörü ikliminde huzuru yaşadı. Dileğimiz, Konya’da her yıl yaşanan bu medeniyetler buluşmasının tüm dünyaya barış ve huzurun gelmesine vesile olmasıdır.

Yeni yılın yaşanan acıların, savaşların, açlık ve sefalet manzaralarının sona ermesi için bir fırsat olarak değerlendirilmesini; başta Filistin ve Irak olmak üzere dünyanın dört bir yanında yaşanan acıların sona ermesi için insanlığın seferber olmasını diliyorum.

Her gelen yıl ile umutlar yeniden tazelenir, beklentiler artar. 2009 yılında; daha gelişmiş, daha kalkınmış, muasır medeniyetler seviyesine daha da yaklaşmış bir Türkiye hepimizin ortak dileğidir.

Bu duygu ve düşüncelerle, tüm hemşerilerimin, ülkemizin ve tüm dünyanın yeni yılını en içten dileklerimle kutluyor, yeni yılın herkese sağlık ve huzur getirmesini diliyorum.”

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;