Başkan Akyürek'in Yeni Yıl Mesajı

Başkan Akyürek'in Yeni Yıl Mesajı

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, 2005 yılının üzüntü ve sevinçleriyle geride kaldığını, 2006 yılının Konya için önemli hizmetlere sahne olacağını belirterek, tüm halkımızın yeni yılını kutladı.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, 2006 yılına girerken bir kutlama mesajı yayınladı. Başkan Tahir Akyürek'in yeni yıl mesajı şu şekilde:

Değerli Hemşehrilerim;

Üzüntü ve sevinçleriyle bir yılı daha geride bırakıyor, umut ve coşkuyla yeni bir yıla giriyoruz. Her yeni yıl, geçmişin sıkıntılarının ve üzüntülerinin unutulduğu, yeni ümitlerin yeşerdiği, beklentilerin ve dileklerin yükseldiği bir umut ile karşılanır. Konya Büyükşehir Belediyesi olarak biz de yeni yılı büyük umutlarla karşılıyoruz.

Geçmişle bugün arasında, değişen dünya koşulları yönünden büyük farklılıkların yaşandığı yeni bir dönemin içine girmiş bulunuyoruz. İçinde bulunduğumuz süreçte ülkemiz lehine gerçekleşen değişimlerin, gelecekte bizleri bekleyen kapsamlı dönüşümlerin de habercisi olacağına inanıyorum.

Değerli Hemşehrilerim;

2004 yılında göreve geldiğimiz andan itibaren bir çoklarının hayal bile edemeyeceği övünç dolu başarılara imza attık. 2006 yılı da inanıyorum ki bir önceki yıldan daha başarılı projeler ve hizmetlerle hayat bulacaktır.

2005 yılında yerel kalkınma atağına geçmek için hedef projelerimizi hayata geçirdik. Daha kalıcı hizmetlere ve başarılı çalışmalara imza atabilmemiz için, hazırladığımız çalışmalarda halkla beraber geçmiş dönem çalışmalarının muhasebesini yaparak kontrol etmemiz, gelecek dönemlerimizi düşünerek de yeni hedefler üretmemiz gerekmektedir.

Değerli Hemşehrilerim;

Büyükşehir Belediyesi olarak yaptığımız yatırımlarla yetinmiyoruz. Sosyal, çevreci ve yatırımcı belediyecilikte belirlediğimiz hedefleri gerçekleştireceğiz. Sosyal belediyecilikte

ortaya koyduğumuz yatırımlar başka belediyelere de örnek olmuştur. İçişleri Bakanlığı'nın yaptığı araştırmada bu konuda birinci il olduk. Model Kent olma gayretimiz kültürel, çevreci, yatırımcı ve düzenli şehircilik alanlarında da devam edecek, tüm kamu kurum ve kuruluşlarıyla ilgili oldukları alanlarda işbirliğine girerek, şehrimiz olumlu ve kalıcı hizmetler kazanacaktır.

2006 yılı, Eğitim, Ulaşım, Fen, Sağlık, Sosyal ve Kültürel alanda yapacağımız Sosyal Belediyecilik atağıyla Konya her alanda sürdürdüğü modernleşme yürüyüşünde büyük bir mesafe alacaktır. Yeni yılda bütün bu alanlarda, bir çok yeni projemizi halkımızın hizmetine sunmanın mutluluğunu hep birlikte yaşayacağız.

Bu duygu ve düşüncelerle 2006 yılının Konya için önemli bir hizmet yılı daha olacağını belirterek, tüm halkımızın yeni yılını kutluyor, 2006 yılının Konyamız, ülkemiz ve milletimiz için başarı, huzur, mutluluk ve sağlık içinde geçmesini dileyerek saygılar sunuyorum.

Basın Kuruluşları için;