Başkan Akyürek'in Taşkent'teki Üzücü Olayla İlgili Açıklaması

Başkan Akyürek'in Taşkent'teki Üzücü Olayla İlgili Açıklaması

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Konya'nın Taşkent İlçesi'ne bağlı Balcılar Beldesi'nde 17 öğrencinin hayatını kaybettiği üzücü olay nedeniyle bir açıklama yaptı.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Konya’nın Taşkent İlçesi’ne bağlı Balcılar Beldesi’nde üç katlı bir öğrenci yurdunun çökmesi dolayısıyla 17 kişinin hayatını kaybettiği, 27 kişinin de yaralandığı olay nedeniyle bir açıklama yaptı.

Yıkılan binada hayatını kaybedenlerin acısını derinden yaşadıklarını kaydeden Başkan Akyürek, hayatını kaybedenlerin ailelerine ve belde halkına başsağlığı diledi.

Olayın duyulduğu andan itibaren gereken kurtarma çalışmalarının hızla yerine getirildiğini, olay bölgesine sivil savunma ekipleri, Konya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı’na bağlı itfaiye ve kurtarma ekipleri ile Kızılay ekiplerinin hızla intikal ettiğini hatırlatan Başkan Akyürek, hükümet nezdinde bakanların, Konya milletvekillerinin ve Konya Valisi Osman Aydın ile kendisinin de bölgeye intikal ederek çalışmaları yerinde incelediklerini, belde sakinlerinin acılarını paylaştıklarını ifade etti.

Başkan Akyürek, yaşanan üzücü olayın yaralarının sarılması için hem hükümetin, hem de Konya’daki kamu kurum ve kuruluşları ile tüm Konya halkının hep birlikte gerekeni yapacağını kaydetti. Olayda hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralananlara da acil şifalar dileyen Başkan Akyürek, olayla ilgili incelemenin yapıldığını da sözlerine ekledi.

Öte yandan, Konya Büyükşehir Belediyesi üzücü olayın yaşandığı bölgeye bin 500 kişilik yemek gönderdi.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;