Başkan Akyürek'in Regaip Kandili Mesajı

Başkan Akyürek'in Regaip Kandili Mesajı

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Regaip Kandili dolayısıyla bir tebrik mesajı yayınlayarak, Konyalıların ve tüm İslam aleminin Regaip Kandili'ni kutladı.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Regaip Kandili dolayısıyla bir tebrik mesajı yayınladı. Başkan Akyürek’in Regaip Kandili mesajı şöyle:

''Kıymetli hemşehrilerim; 3 Temmuz 2008 Perşembe günü idrak edeceğimiz Regaip Kandilinizi tebrik ediyor, bu mübarek gecenin ülkemiz ve tüm insanlık aleminin mutluluk ve huzuruna vesile olmasını Cenab-ı Hak''tan niyaz ediyorum. Regaip gecesinin içinde bulunduğu Recep ayı, "Üç Aylar" olarak anılan rahmeti, bereketi ve mağfireti bol olan manevi aylara girişimizin habercisidir. Regaib gecesinin böyle bir ayın içinde yer alması, aynı zamanda bu gecenin önemini de ifade etmektedir.

Bu mübarek günler ve geceler, kendimizi denetleme ve değerlendirme bakımından çok önemlidir. Her açıdan buhran içinde kıvranan insanlığa, verdiği mesajlarla çıkış yolunu gösteren Hazreti Peygamber böylesine kutlu günlerde insanlığa verdiği tavsiyelerle maddi ve manevi sıkıntılarla boğuşan günümüz dünyasına da kurtuluş reçetesini sunmaktadır. O''nu okumaya ve anlamaya O’nun engin sevgi ve hoşgörüsüne letafet ve zerafetine, her biri ayrı bir hakikat taşıyan sözlerine kısacası onun rehberliğine olan ihtiyacımız her zamankinden fazladır.

Bu vesileyle Mübarek üç aylar ve Regaip Kandili’nin insanların içinde olduğu olduğu sıkıntılardan kurtulmasına vesile olmasını temenni ediyor; hemşehrilerimizin ve tüm İslam aleminin Regaip Kandili’ni tebrik ediyorum.”

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;