Başkan Akyürek'in Ramazan Bayramı Mesajı

Başkan Akyürek'in Ramazan Bayramı Mesajı

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, mübarek Ramazan Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınlayarak, birlik ve beraberliğin en sıcak şekilde yaşandığı bayramlar vesilesiyle tüm dünyada barışın, huzurun ve kardeşliğin hâkim olmasını diledi.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek’in Ramazan Bayramı mesajı şöyle:

“Şükürler olsun ki, toplum hayatımıza farklı bir zenginlik getiren ve bizleri manevi iklimin bereketinde birleştiren mübarek Ramazan ayını tüm Konya olarak en güzel biçimde idrak ettik.

Bu güzel günlerin ve bin aydan daha hayırlı olan Kadir gecesinin geride kalmış olmasının hüznünü yaşarken; bir taraftan da hepimizi bayramın coşkusu sarmaya başladı.

Bayramlar, insanlar ve toplumlar arası sevgi ve hoşgörü kapılarının aralandığı; endişelerin ve sıkıntıların bir an için unutulduğu; insan ilişkilerinin kuvvetlendiği ve umutların yeşerdiği özel günlerdir.

Bayramlarla birlikte dargınlıklar, küskünlükler telafi edildiği gibi, sevgiler ve dostluklar da pekiştirilir. Bir ay boyunca sabırla, umutla atılan tohumlar, bayramların gelişi ile sevgi ve coşkuyla tomurcuklarını vermeye başlar.

Geride bıraktığımız Ramazan ayı, her yıl olduğu gibi bu yıl da Konya’mızda büyük bir coşku ve huzur ortamı içinde yaşandı. Bayram akşamları belediyelerimizin düzenlediği kültürel etkinlikler; yine belediyelerimiz öncülüğünde Konya’daki vakıfların ve vakıf insanların yaptığı yardım çalışmaları Ramazan ayının bereketine uygun olarak gerçekleştirildi.

Bayramda da hemşerilerimizin huzuru ve sükûneti için gereken tedbirleri aldık. Belediyemiz bünyesindeki KOSKİ, İtfaiye, Zabıta ve temizlik ekipleri bayram tatili boyunca 24 saat aralıksız her türlü şikâyeti değerlendirerek, olumsuzluklara anında müdahalede bulunacaktır.

Yine, bayram öncesi mezarlıklarda da gerekli tedbirleri aldık. Geçtiğimiz günlerde Üçler, Musalla ve Hacıfettah Mezarlıklarında hizmete sunduğumuz Mezarlık Bilgi Sistemi sayesinde hemşerilerimiz bu bayram ziyarette bulunacakları yakınlarının mezarlarını daha rahat bulabilecekler.

Toplu ulaşım hizmetleri bayramda da aksamadan sürdürülecek. Tramvay ve otobüsler bayramın birinci ve ikinci günü ücretsiz olacak.

Bu duygu ve düşüncelerle, Konyalı hemşerilerimin, tüm ülkemiz insanının ve İslam âleminin mübarek Ramazan Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyor; bayramın ülkemize, dünyamıza ve tüm insanlığa barış, kardeşlik ve huzur getirmesini diliyorum.”

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;