Başkan Akyürek'in Ramazan Bayramı Mesajı

Başkan Akyürek'in Ramazan Bayramı Mesajı

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Ramazan Bayramı nedeniyle yayınladığı kutlama mesajında, bayramın ülkemize, dünyamıza ve tüm insanlığa barış, kardeşlik ve huzur getirmesini diledi.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Ramazan Bayramı nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı. Başkan Akyürek’in mesajı şöyle:

“İslam Alemi olarak mübarek bir bayramı daha idrak etmekteyiz. Öncelikle, bu önemli ve anlamlı günde tüm hemşehrilerimize saygılarımı ve en iyi dileklerimi sunuyor, bu mutlu günün Konyamız, ülkemiz, bütün İslam Alemi ve insanlık için hayırlara vesile olmasını diliyorum.

Toplumumuz için büyük anlam taşıyan bayramlar, birlik ve beraberliğimizin en sıcak şekilde yaşandığı günlerindendir. Bayramlar toplumsal yaşama hareketlilik getirir, insanlara umut aşılar, dostluk, birlik ve barış ortamının oluşmasına katkıda bulunur.

Son günlerde milletimizi derinden yaralayan terör olaylarında şehit olan kardeşlerimizi de bayram vesilesi ile rahmetle anıyoruz. Ramazan Bayramı’nın milletimizin birlik ve beraberliğine, ülkemizde yapılmak istenen birtakım oyunların bozulmasına, milletimizin aydınlık geleceği adına hayırlara vesile olmasını diliyorum. Bu menfur olaylarda şehit olan kardeşlerimizin ailelerine de başsağlığı diliyorum.

Bilindiği gibi, insanı insan yapan değerlerin ve erdemlerin yoğun olarak yaşandığı günler olan bayramlar, toplumsal hayatımız açısından çok büyük bir öneme ve değere sahiptir. Çünkü, bu güzel günleri; kırgınlıkların, dargınlıkların unutulduğu, karşılıklı sevgi ve saygının pekiştiği, hoşgörünün hakim olduğu günler olarak görmek gerekmektedir.

Yüce dinimize göre bayramlar, manevi mânâda inancımızın bütün güzelliklerini hatırlamamızı, bizi biz yapan değerlerimizi bir kez daha fark etmemizi sağlayan günler olduğu gibi, aynı zamanda toplumsal dayanışma, yardımlaşma ve işbirliğinin zeminleri olarak tesis edilmiş ve kabul görmüştür.

Ramazan Bayramı’nda hemşehrilerimizin rahat ve huzurlu bir bayram geçirmeleri için belediye olarak gerekli tüm tedbirleri aldık. Bayram süresince yaşanabilecek herhangi bir olumsuzluğa karşı, Fen İşleri, KOSKİ, Zabıta ve Çevre Koruma ekiplerimiz, oluşturdukları Acil Müdahale Ekipleri ile 24 saat aralıksız hizmet verecekler. Mezarlıklar Müdürlüğü ekiplerimiz, mezarlıklarda gerekli temizlikleri yapıp güvenlik tedbirlerini alarak, vatandaşlarımızın rahat ve güvenli bir şekilde ziyaretlerini yapmalarını sağlayacak. Toplu Ulaşım araçlarımız da bayram süresince vatandaşlarımızın rahat ve huzurlu yolculuklar yapması için gayret gösterecek.

Daha müreffeh, daha güzel yarınlarda buluşmak ve bayramlaşmak umuduyla, Konyalı hemşerilerimizin ve Tüm İslam aleminin Ramazan Bayramını yeniden tebrik ediyor; Bayram''ın milletimize, ülkemize, dünyamıza ve tüm insanlığa barış, kardeşlik ve huzur getirmesini diliyorum.”

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;