Başkan Akyürek'in Miraç Kandili Kutlama Mesajı

Başkan Akyürek'in Miraç Kandili Kutlama Mesajı

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Miraç Kandili nedeniyle bir açıklama yayınlarak, tüm İslam aleminin kandilini tebrik etti.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, 10 Ağustos 2007 Cuma günü kutlanacak Miraç Kandili nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.

Başkan Akyürek'in kandil mesajı şöyle: 'Kıymetli hemşehrilerim, feyiz ve bereketin coştuğu mübarek gecelerimizden biri olan Miraç Kandili'ni idrak etmekteyiz. Bu vesileye tüm İslam aleminin, ülkemizin ve Konyalı hemşehrilerimizin bu kutlu gecesini tebrik ediyor; hayırlara vesile olmasını Cenâb-ı Hak'tan niyaz ediyorum.

Böylesi mübarek geceler insanın kulluğunu idrak edip, yaratıcısına karşı vazife ve sorumluluklarının farkına vararak, geçmişinin muhasebesini yaparak bu dünyaya gönderiliş amacını algılamasına vesile olmalıdır. Ayrıca, toplumsal sorumluluğumuzun da farkına vararak dayanışma ve yardımlaşma içinde birbirimizi severek birlikte yaşamanın yolu; hoşgörü, doğru ve gerçek anlayış, sabır, bütünlük, dostluk, kini ve nefreti sevgiye, bencilliği fedakarlığa dönüştürmek ve bütün güzellikleri birlikte paylaşmaktan geçer.

Sağlıklı bir toplum oluşturabilmek için kişisel çıkarlarımızı bir kenara bırakıp hemşerilerimizle karşılıklı ilişkilerimizde doğruluk, adalet ve samimiyeti esas almalı, birbirimizi anlamaya çalışmalı, zaman zaman ortaya çıkabilecek anlaşmazlıkları çatışma ve inatlaşmaya gitmeden çözmeli, yapılan bireysel hataları da hoş karşılamalı ve affetmeliyiz.

Bu kutlu günlerin bu vesile ile insanlığın kurtuluşuna sebep olmasını Yüce Mevlâ'dan diler, hemşerilerimizin ve tüm İslam Alemi'nin Miraç Kandili'ni tebrik eder, saygılar sunarım.'

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;