Başkan Akyürek'in Mevlid Kandili Mesajı

Başkan Akyürek'in Mevlid Kandili Mesajı

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, mübarek Mevlid Kandili dolayısıyla yayınladığı mesajda, bu kutlu günlerin hoşgörü ve beraberlik halkasında bir arada olmak için fırsat olmasını diledi.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek mübarek Mevlid Kandili dolayısıyla bir tebrik mesajı yayınladı.

Başkan Akyürek’in mesajı şöyle: “Allah-ü Teâlâ’nın insanlığa gönderdiği en son rahmet elçisi Peygamberimiz Hz. Muhammed''in örnek ahlakını anlamak ve tüm gönüllerde O’na hissedilen derin sevgiyi aktarmak amacıyla asırlardır O’nun dünyaya gelişini kutlamaktayız. Evrensel barışın yaşatılması için Peygamberimizin ahlak modelini, örnek hayatını tüm insanlığa tanıtmak ve aktarmak önemli bir misyondur.

İnsanı insan yapan bütün güzelliklerin, ahlâkî erdemlerin odaklandığı bir şahsiyet olan Hz. Peygamberin hayatında ve öğütlerinde bireysel ve toplumsal hayatımızı aydınlatacak güçlü bir ışık, güzel bir örnek vardır. Allah Resulü’nün dünyaya teşrif buyurarak aramıza girip bizi şereflendirdiği gün, bütün insanlık, hatta bütün bir varlık âleminin bayramı sayılır.

Her açıdan buhran içinde kıvranan insanlığa, verdiği mesajlarla çıkış yolunu gösteren Hazreti Peygamber, maddi ve manevi sıkıntılarla boğuşan günümüz dünyasına da kurtuluş reçetesini sunmaktadır.

Çağımız dünyası bugün O’nun iyiden ve iyilikten yana insanı ruh ve beden olarak mutluluğa eriştiren ilahi hikmetlerine ihtiyaç duymaktadır. O’nu okumaya ve anlamaya, O’nun engin sevgi ve hoşgörüsüne letafet ve zarafetine, izzet ve keremine, her biri ayrı bir hakikat taşıyan sözlerine, kısacası onun rehberliğine olan ihtiyacımız her zamankinden fazladır.

Kutlu Doğum Haftası denildiğinde, Hz. Peygamberi anmak, daha da önemlisi onu anlamak, onun temsil ettiği değerler bütününü tanımak ve hayatımıza ışık tutan bir meşale yapabilmek çabası akla gelir. O’nun evrensel çağrısını insanlara daha iyi anlatmak ve bu sevgi, hoşgörü, beraberlik halkasında bir arada olmak için Kutlu Doğum Haftası’nda yapılacak etkinlikler ayrı bir önem taşımaktadır.

Bu kutlu günlerin, çağımız insanının içinde bulunduğu buhran ve sıkıntıların yok olmasına fırsat olmasını, Hazreti Peygamberin daha iyi tanınmasına vesile olmasını diler, hemşehrilerimizin ve tüm İslam aleminin mübarek Mevlid Kandili’ni tebrik ederim.”

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;