Başkan Akyürek'in Kurban Bayramı ve Yeni Yıl Mesajı

Başkan Akyürek'in Kurban Bayramı ve Yeni Yıl Mesajı

Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Kurban Bayramı ve yeni yılın gelişi dolayısıyla yayınladığı mesajda Konya halkının, ülkemizin ve İslam aleminin Kurban Bayramı ile yeni yılını kutladı.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Kurban Bayramı ve 2007 yılının gelişi dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Başkan Akyürek'in mesajı şöyle:

"Kurban Bayramı'nı ve yeni bir yılın gelişini yaşamanın sevinci içerisindeyiz. Bu vesilelerle, bütün milletimiz bir kez daha kardeşlik, dostluk ve yardımlaşma duygularını pekiştirecektir.

Bildiğiniz gibi, dini bayramlarda dayanışma ruhumuz bir kez daha ortaya çıkmaktadır. Eminim ki; her vatandaşımız kurbanlarından muhtaç olan diğer kardeşlerimize ikram edecektir. Her sokakta, her evde yardım için koşturan, gayret eden fedakar insanlar olacaktır.

Bayramları fırsat bilerek, bizleri bir arada tutan değerlerimize sahip çıkmalı, birlik ve beraberliğimizi korumalıyız. Yaşamımızda sevginin, saygının, kardeşliğin, hoşgörünün, eşitliğin ve adaletin etkin kılınması, etik değerlerin tüm toplumu kuşatması için çaba göstermeliyiz.

Bir yılın daha son günlerini yaşarken kutlayacağımız Kurban Bayramı'nı birlik ve beraberlik içinde huzurla geçirmenizi, yeni yılın şehrimiz, ülkemiz ve tüm dünya insanları için huzurlu bir yıl olmasını Cenâb-ı Hâk'tan temenni ediyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm hemşehrilerimizin ve İslam dünyasının Kurban Bayramı'nı tebrik ediyor; bayramın tüm insanlığa barış, kardeşlik ve huzur getirmesini diliyorum.'

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;