Başkan Akyürek'in Kurban Bayramı Mesajı

Başkan Akyürek'in Kurban Bayramı Mesajı

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, yayınladığı mesajla Konya halkının, ülkemizin ve tüm İslam aleminin mübarek Kurban Bayramı''nı kutladı.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek’in Kurban Bayramı dolayısıyla yayınladığı kutlama mesajı şöyledir:

“Toplum hayatımızın en önemli günlerinden birini daha sağlıklı ve huzurlu bir şekilde karşılamanın verdiği mutlulukla Kurban Bayramınızı kutluyorum.

İnsanî değerlerin ve erdemlerin en saf haliyle yaşandığı dini bayramlar, sosyal hayatımızın vazgeçilmez unsurlarıdır. Dinî bayramlar; insanlar ve toplumlar arası sevgi ve hoşgörü kapılarının aralandığı, endişelerin ve sıkıntıların bir an için unutulduğu, insan ilişkilerinin kuvvetlendiği ve umutların yeşerdiği özel günlerdir.

Bu bayramlarla birlikte dargınlıklar, küskünlükler telafi edildiği gibi, sevgiler ve dostluklar da pekiştirilir. Anlamında yakınlaşmayı ve yardımlaşmayı barındıran Kurban Bayramı da dünyevi telaşlardan dolayı uzaklaştığımız ama her an yan yana omuz omuza olmamız gereken kardeşlerimizi hatırlamamız için en güzel vesilelerden biridir.

Sevgili hemşehrilerim,

Kurban Bayramının Hazreti Mevlana’nın 735’inci Vuslat Yıldönümü günleri ile birleşmesi şehrimiz için iki bayramın birden kutlanması anlamına gelmektedir. Manevi dünyamızın zenginliği bu iki bayram vesilesi ile bir kat daha artmıştır. Ayrıca, hemen bayramın ertesinde gerçekleştireceğimiz 88 yatırımımızın açılış töreni ile de şehrimizde bayram coşkusunu ve heyecanını canlı tutacağımıza inanıyorum.

Saygıdeğer Konyalılar,

Kurban Bayramı’nı birlik ve beraberlik içinde huzurla geçirmenizi Cenâb-ı Hâk’tan temenni ediyorum. Sizlerin bayramı daha rahat karşılayabilmeniz için Konya Büyükşehir Belediyesi olarak kurban kesim şartlarından çevre temizliğine kadar her konuda hazırlıklarımızı tamamlamış bulunmaktayız.

Ekiplerimiz, mezarlıkların ve şehrin genel temizliğini yaptı. Bayram süresince de KOSKİ, İtfaiye, Zabıta ve Fen İşleri ekiplerimiz mesai yaparak çıkabilecek sorunlara anında müdahale edecekler. Ayrıca vatandaşlarımız bu bayramda da toplu ulaşım araçlarından ilk üç gün ücretsiz yararlanabilecekler. Siz hemşerilerimizin de gereken ilgiyi göstererek şehrimizin temizliği hususunda titiz davranacağınıza inanıyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm halkımızın ve İslam dünyasının Kurban Bayramı''nı tebrik ediyor; bayramın tüm insanlığa barış, kardeşlik ve huzur getirmesini diliyorum.”

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;