Başkan Akyürek'in Kadir Gecesi Kutlama Mesajı

Başkan Akyürek'in Kadir Gecesi Kutlama Mesajı

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, 19 Ekim 2006 Perşembe gecesi idrak edilecek olan mübarek Kadir Gecesi nedeniyle yayınladığı mesajda, tüm İslam aleminin Kadir Gecesi'ni kutladı.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek'in Kadir Gecesi Münasebetiyle yayınlamış oldukları tebrik mesajı:

'Tüm İslam Alemi, Ramazan ayının sonuna yaklaşmanın hüznünü, diğer taraftan da bin aydan daha hayırlı olduğu bildirilen Kadir gecesine ulaşmanın heyecan ve mutluluğunu yaşamaktadır.

Birlik ve beraberliğimizin temelini oluşturan milli ve manevi değerlerimizin en üst düzeyde yaşandığı, sevinç, coşku ve barış rüzgarlarının dalga dalga yayıldığı, ulvi bir atmosferi yaşadığımız Ramazan ayının bu son günlerinde, tüm halkımızın ve İslam aleminin Mübarek Kadir Gecesi'ni tebrik ediyorum.

Bin aydan daha hayırlı olduğu belirtilen, sabır ve emek sınavının kazanıldığı böylesi mübarek gecelerin aramızdaki sabrı, yardımlaşmayı, paylaşmayı ve özveriyi pekiştirdiği, gelip geçici olanın değil kalıcı ve ebedi olanın insanı yücelttiği bu mübarek gecede, gönüllerimiz, maddi ve manevi birçok hikmeti, rahmeti, bereketi ve mağfireti yaşamaktadır.

Zihnimiz ve kalbimizdeki yükleri hafifleterek ruhumuzda derin izler bırakan böyle mübarek bir ayda dualarımızda ihtiyaç sahiplerini unutmayalım. Dünyanın çeşitli bölgelerinde açlık, salgın hastalık, doğal felaketler yaşanmaktadır. Özellikle yakın bir zaman önce Lübnan'da yaşananlar neticesiyle zor durumda olan Lübnan halkının hem maddi hem de manevi olarak yanında olmak zorundayız.

Samimi ve içten duygularımla aziz milletimizin ve tüm müslümanların Kadir Gecesi'ni tebrik ediyor ve bu gecenin insanlığa huzur ve barış getirmesini Yüce Allah'tan niyaz ediyorum.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;