Başkan Akyürek'in Esnaf Ziyareti

Başkan Akyürek'in Esnaf Ziyareti

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Konya milletvekilleri ve beraberindeki heyetle, burada bulunan esnafı ziyaret ederek alışveriş yaptı. Esnafın sıcak ilgisiyle karşılaşan Başkan Akyürek, Altınbaşak etkinliklerinin esnafın yüzünü güldüreceğini belirtirken, ziyarette bayan pijamalar giyerek müşteri çağıran bir esnaf da oldukça dikkat çekti.

10. yılına Yavuz Bingöl'ün pazartesi akşamı verdiği konserle giren Altınbaşak Kültür ' Sanat Etkinlikleri, binlerce vatandaşın Kültür Park'a akın etmesine neden oluyor. Etkinlikler çerçevesinde vatandaşların birtakım ihtiyaçlarını karşılamayı amaçlayan esnaf da konser alanına yakın yerlerde, gelecek müşterilerini bekliyor. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Konya milletvekilleri ve beraberindeki heyetle, burada bulunan esnafı ziyaret ederek alışveriş yaptı. Esnafın sıcak ilgisiyle karşılaşan Başkan Akyürek, Altınbaşak etkinliklerinin esnafın yüzünü güldüreceğini belirtirken, ziyarette bayan pijamalar giyerek müşteri çağıran bir esnaf da oldukça dikkat çekti.

26 Temmuz ' 7 Ağustos tarihleri arasında düzenlenen Altınbaşak Kültür ' Sanat etkinlikleri, Kültür Park'ta bulunan esnafın yüzünü güldüreceğe benziyor. Binlerce vatandaşın konser, gezi ve çeşitli amaçlarla akın ettiği Kültür Park, esnafın da umut kapısı haline geldi. Geçtiğimiz pazartesi akşamı başlayan Altınbaşak etkinlikleri ile birlikte gözle görülür artış kaydedilen park esnafı, vatandaşın gıda ' giyim gibi ihtiyaçlarını gidermeyi amaçlıyor. Buradaki işlerinden memnun görünen esnaf için asıl hareketlilik ise, Altınbaşak etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen konserlerle başlıyor. Konsere gelen binlerce vatandaş, konsere gelirken ve konser çıkışı buradaki dükkanları gezerek, alışveriş yapıyor.

Kültür Park alanındaki esnafı, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Ak Parti Konya milletvekilleri ve yardımcıları ile birlikte gece geç saatlerde ziyarette bulunarak, onlarla sohbet etti. Başkan Akyürek burada esnafın sıcak ilgisiyle karşılaştı. Esnafla çay da içen Büyükşehir Belediye Başkanı, Altınbaşak etkinliklerinin esnafın da yüzünü güldüreceğini söyledi.

Bu arada ziyarette ilgiyi en fazla bayan pijamaları giyerek müşteri toplayan bir esnaf çekti.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;