Başkan Akyürek'in Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Başkan Akyürek'in Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Cumhuriyet'in ilanının 83'üncü yıldönümü nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Cumhuriyetin 83. yılı münasebetiyle yayınlamış olduğu kutlama mesajında şu görüşlere yer verdi:

'Bağımsızlık, hürriyet ve insanların kendi iradeleri ile kendi değerlerine sahip çıkmasının mesajını veren Cumhuriyetimizin kuruluşunun 83. yıl dönümünü kutlamanın gurur ve heyecanı içindeyiz.

Türk toplumunun, tarihte eşine ender rastlanan bir azim ve irade ile zafere ulaştırdığı Kurtuluş Savaşı'nda akıtılan kanların sonucunda kurulan Türkiye Cumhuriyeti, tüm dünyaya Türk milletinin bağımsızlığına olan düşkünlüğünü göstererek, vatan topraklarının bölünemeyeceğini göstermiştir.

Bağımsızlığına herkesten daha düşkün bir millet olarak bizlere düşen en önemli görev, ülkemizin bölünmez bütünlüğünü savunmak; lider ülke olma yolunda birlik ve beraberlik içinde çalışmaktır.

Bu vesileyle, Başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, ebediyete intikal etmiş tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor; kahraman gazilerimize şükran ve minnetlerimizi sunarken tüm halkımızın Cumhuriyet Bayramını kutluyorum.'

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;