Başkan Akyürek'in Beyşehir Ziyareti

Başkan Akyürek'in Beyşehir Ziyareti

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Cumartesi günü Derebuçak'ta düzenlenen ve geleneksel olarak düzenlenmesi planlanan 1. yağlı güreş etkinliklerine katıldı. Pazar gününü ise Ak Partili il genel ve belediye meclis üyeleriyle birlikte Beyşehir'de geçiren Başkan Akyürek, Beyşehir Belediye Başkanı Nazif Tekiner'den ilçedeki çalışmalar hakkında bilgi aldı.

1. Derebucak Yağlı Güreş Etkinlikleri geçtiğimiz Cumartesi günü yoğun bir katılımla gerçekleşti. Etkinlikleri kendisi de bir Derebucaklı olan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek de takip etti. Bu tür etkinliklerin birlik ve bütünlük sağlamadaki önemine değinen Başkan Akyürek, bir Derebucaklı olmaktan her zaman gurur duyduğunu belirtti. 'Küçük - orta, büyük - orta' gibi farklı kategorilerde yapılan güreşler, renkli görüntüleri de beraberinde getirdi. 1. Derebucak Yağlı Güreş etkinliklerine Ak Parti Konya Milletvekili Harun Tüfekçi, MHP Konya İl Başkanı Hakkı Ünler, İlçe Kaymakamı, Belediye Başkanı, çevre kasabaların belediye başkanlarıyla çok sayıda Derebucaklı katıldı.

Başkan Akyürek Pazar gününü ise, Beyşehir'de geçirdi. Burada Ak Partili İl Genel ve Belediye Meclis üyeleri ile buluşan Başkan Akyürek, beraberindekilerle birlikte ilçede bulunan Eşrefoğlu Camii gibi tarihi yerleri gezdi. İlçede yürütülen belediye faaliyetleriyle ilgili Beyşehir Belediye Başkanı Nazif Tekiner'den bilgi alan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, ilçede yerinde incelemelerde bulundu. Beyşehir'de düzenlenen programa Konya Merkez İlçe Belediye Başkanları Adem Esen, Mehmet Hançerli ve Refik Tuzcuoğlu da katıldı.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;