Başkan Akyürek'in 23 Nisan Mesajı

Başkan Akyürek'in 23 Nisan Mesajı

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, '23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı' dolayısıyla bir mesajı yayınlayarak, dünyada çocuklara armağan edilen tek bayram olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutladı.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı” dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı. Başkan Akyürek’in mesajı şöyle:

“Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 88’inci yıldönümünün kutlandığı bu günde tüm hemşehrilerimizin ve geleceğimizin teminatı çocuklarımızın, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınızı kutluyor; en iyi dileklerimi sunuyorum.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, dünyada çocuklara armağan edilen tek bayramdır. Bu kutlu günü bir bayram olarak geleceğin teminatı olan çocuklara armağan eden Atatürk, böylelikle çocuklara verdiği değeri ve yeni Türkiye’nin geleceğinin çocukların omuzlarında yükseleceğine işaret etmiştir.

Yarınlarımızın teminatı olan çocuklarımızın, geleceğin büyükleri olarak üzerine bir takım görevler düşmektedir. Biz şehrimizin geçmişten getirdiği ekonomik, kültürel ve sanatsal değerlerini sizlere ulaştırıyoruz. Köklü mirasımızı, tarihi zenginliğimizi geleceğin dünyasına Konya’nın birikimini taşımak, bizlerin olduğu kadar sizlerin de vazifeleri arasındadır.

Unutmayınız ki, insanlığın ve Türk kültürünün iç içe olduğu bir hazinenin içerisinde yaşıyorsunuz. Bu nedenle Konya’yı ve sahip olduğu zenginlikleri tanımaya, Konya’nın tarihte ve bu günde ne denli önemli bir kent olduğunu öğrenmeye çalışmalısınız. Eminim ki içinde yaşadığınız bu şehri tanıdıkça; ona olan hayranlığınız artacak ve Konya’yı daha çok seveceksiniz.

Ülkemiz ve şehrimiz sizlerin gayretleriyle, gelecekteki güçlü, müreffeh ve lider ülke konumuna ulaşacaktır. Tüm bu sözlerimiz geleceğin Konya’sının, çocuklarımızın ve gençlerimizin omuzlarında yükseleceğine olan inancımızın ifadesidir. Bu düşüncelerle, TBMM’nin açılışının 88. yıldönümünü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı''nı kutluyor; tüm çocuklarımıza ve halkımıza sevgiler sunuyorum.”

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;