Başkan Akyürek'e Teşekkür Beratı Verildi

Başkan Akyürek'e Teşekkür Beratı Verildi

Hanefi Aytekin İlköğretim Okulu, eğitime verdiği desteklerden dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek'e teşekkür beratı verdi. Konya'da eğitim alanında yapılan çalışmaların Valilik, Milli Eğitim, kamu kurumları ve belediyelerin işbirliğinin verdiği sonuç açısından önemli olduğunu kaydeden Başkan Akyürek, 'Okullarımızda geleceği parlak nesiller yetişiyor' dedi.

Hanefi Aytekin İlköğretim Okulu, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek'e eğitime katkılarından dolayı teşekkür plaketi verdi.

Hanefi Aytekin İlköğretim Okulu'nun bahçesinde düzenlenen programa, Vali Ahmet Kayhan, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, İl Milli Eğitim Müdürü Halil Şahin ve Meram Belediye Başkanı Refik Tuzcuoğlu katıldı.

Programda konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Hanefi Aytekin İlköğretim Okulu'nun ulaştığı başarının kendilerini memnun ettiğini vurgulayarak, eğitimde fırsat eşitsizliğinin yaşandığı bir dönemde okulun başarılı olmasında katkıları geçen öğretmenlere teşekkür etti. Hanefi Aytekin İlköğretim Okulu'nun Büyükşehir Belediyesi tarafından asfaltlanarak bordürlerinin yapıldığını ve dış cephesinin boyandığını hatırlatan Başkan Akyürek, bu okulda ve diğer okullarda yapılan çalışmaların Valilik, Milli Eğitim, kamu kurumları ve belediyelerin işbirliğinin verdiği sonuç açısından önemli olduğunu ifade etti.

Büyükşehir Belediyesi'nin bugüne kadar 61 okulun bahçe asfaltını yaparak, 47 okulun cephesini boyadığını kaydeden Başkan Akyürek, 'Çünkü burada bizim çocuklarımız okuyor. Geleceği parlak nesiller yetişiyor. Okullara yapılan yatırım, yollardan, köprülü kavşaklardan daha üstün hizmetlerdir. Bu bakış açısından hem Konyamız, hem de eğitim camiamız karlı çıkacak' dedi.

Başkan Akyürek, Büyükşehir Belediyesi'nin önümüzdeki aylarda Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte bir kampanya yürüterek, Konya'da okuma yazma bilmeyen kimse kalmaması için büyük bir gayret sarfedeceklerini ifade etti.

Programın sonunda Hanefi Aytekin İlköğretim Okulu'nun kurucusu Hanefi Aytekin tarafından Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek ile birlikte Konya'da eğitim hayatına katkıda bulunanlara teşekkür beratı verildi.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;