Başkan Akyürek'e Tebrikler Sürüyor

Başkan Akyürek'e Tebrikler Sürüyor

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Belediye-Sanayi-Esnaf ve Üniversite işbirliğinin en yüksek düzeyde gerçekleştirilmesi için çaba sarf edeceklerini söyledi. Başkan Akyürek, kendisine tebrik ziyaretine gelen Rektör Okudan'la Belediye-Üniversite işbirliği ile yapılması gereken bazı konuları ele aldı. Akyürek, şehrin üniversite ile yapılacak işbirliği ile daha da gelişeceğine inandığını söyledi.

Selçuk Üniversitesi Rektörü Süleyman Okudan, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek'i makamında ziyaret ederek görevinde başarılar diledi. Okudan, üniversite olarak şehirdeki tüm kamu kurum ve kuruluşlarıyla etkin işbirliğine gittiklerini, en etkili işbirliğini Büyükşehir Belediye'siyle yaptıklarını, bu işbirliğinin yeni dönemde daha da artarak devam edeceğine inandığını söyledi. Okudan, üniversitenin Büyükşehir'in desteğine ihtiyacı olduğunu belirterek, Başkan Akyürek'in bu desteği sağlayacağına olan inancını belirtti.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirirken, 'Üniversitenin bizim, bizim de üniversitenin desteğine ihtiyacımız var. Karşılıklı yapılacak işbirliği ile şehrimize en faydalı hizmetleri vereceğimize inanıyoruz. Bu işbirliği neticesinde şehrimizin güzel eserler kazanacağına inanıyoruz. Üniversitemizin tüm birimleriyle kuracağımız işbirliği sonucunda Konya'yı hak ettiği yere taşıyacağız' dedi.

Başkan Akyürek 'Şehrimizin tüm problemlerini birlikte çözüme kavuşturacağız. Özellikle istihdam konusunda sanayici ve işadamlarımızla görüşmeler yaparak sorunun çözümüne yönelik atılımlar yapacağız. Şehrimizde istihdamın artırılması, boş işyerlerinin şehrimizin ticaret ve üretim hayatına kazandırılması için gerekli projeleri hayata geçireceğiz. Şehir insanına istihdam sağlayan işadamlarımızın ve sanayicilerimizim sorunlarıyla yakından ilgileneceğiz' dedi.

Başkan Akyürek'i Defterdar Gelir Müdürü Mehmet Mutlu, Medaş Genel Müdürü Tevfik Gazel, Kamu Sen Konya Şube Başkanı Hikmet Çay, SSK İl Müdürü Muhsin Ertekin, Hizmet İş Sendikası Konya Şube Başkanı Mustafa Baran, M.Salih Tuzcu, İl Emniyet Müdürü, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, kamu kuruluşları yöneticileri, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar makamında ziyaret ederek, tebrik etti.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;