Başkan Akyürek'e Eğitime Katkı Plaketi Verildi

Başkan Akyürek'e Eğitime Katkı Plaketi Verildi

Konya Büyükşehir Belediyesi'nin katkıları ile Selçuk Üniversitesi tarafından düzenlenen 'Balkan Ülkelerinde İleri Eğitim' kongresinde konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Konya'da ve Balkan ülkelerinde meslek edindirme kursları ile eğitim hizmeti verdiklerini söyledi. Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Salih Çelik'in de katıldığı programda Başkan Akyürek'e programa ve eğitime katkılarından dolayı plaket verildi.

Konya Büyükşehir Belediyesi’nin katkıları ile Selçuk Üniversitesi (SÜ) tarafından düzenlenen “Balkan Ülkelerinde İleri Eğitim” kongresi başladı.

SÜ Alaaddin Keykubat Yerleşkesi Süleyman Demirel Kültür Merkezi''nde 26 Ekim’e kadar devam edecek kongrenin açılışına Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Salih Çelik, Konya Valisi Osman Aydın, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, SÜ Rektörü Prof. Dr. Süleyman Okudan ile yurt içi ve yurt dışından çok sayıda bilim adamı katıldı.

Programda konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, belediye olarak eğitimin her alanında hizmet verdiklerini belirterek, Konya’daki meslek edindirme kurslarında Milli Eğitim Bakanlığı sertifikalı meslek sahibi insanlar yetiştirdiklerini ifade etti. Konya’nın dışında Balkan ülkelerinden Bosna Hersek ve Makedonya’da da meslek edindirme kursları ile hizmet verdiklerini hatırlatan Başkan Akyürek, “Eğitim, Balkanlarda huzurun ve birliğin en önemli harcıdır. Biz belediye olarak Balkan ülkelerindeki kurslarımızla buna katkı sağlıyoruz. Balkan ülkelerinde meslek edindirme kurslarının kurulmasında emeği geçen eski Halkla İlişkiler Daire Başkanımız rahmetli Sadrettin Kütükcüyü’yü de buradan minnetle anıyorum” dedi.

Konya Valisi Osman Aydın da, hükümetin bütçede en büyük payı eğitime ayırdığını kaydederek, Konya’da eğitimde ulaşılacak hedefler büyük katkı sağlayan belediyelere teşekkür etti.

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Salih Çelik ise, göreve geldikleri günden bu yana eğitimin önündeki sorunların çözüme kavuşturulması için çalıştıklarını belirterek, okullaşma oranının yükseltilmesi için birçok projeyi hayata geçirdiklerini söyledi.

BAŞKAN AKYÜREK’E PLAKET

Konuşmalarından ardından Vali Osman Aydın, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek’e programın düzenlenmesine ve eğitime katkılarından dolayı plaket verdi. Ayrıca, programın Konya’da yapılmasında büyük emeği geçen ve geçtiğimiz aylarda hayatını kaydeden Büyükşehir Belediyesi eski Halkla İlişkiler Daire Başkanı Sadrettin Kütükcü adına oğlu Mehmet Kütükcü’ye de plaket verildi.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;