Başkan Akyürek, Yılın Büyükşehir Belediye Başkanı

Başkan Akyürek, Yılın Büyükşehir Belediye Başkanı

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Ekovitrin Dergisi tarafından Yılın Büyükşehir Belediye Başkanı seçildi. Derginin yurtiçi ve yurtdışından 9 bin okuyucusunun oyuyla Yılın Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Başkan Akyürek, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ve Dış İşleri Bakanı Abdullah Gül'ün katıldığı törenle ödülünü aldı. Başkan Akyürek, gerçek ödülün halkın memnuniyeti olduğunu, ancak verilen ödüllerle de mutlu olduklarını ifade etti.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Ekovitrin Dergisi tarafından her yıl geleneksel olarak yapılan Yılın Starları anketinde yurtiçi ve yurtdışında 9 bin okuyucunun oylarıyla Yılın Büyükşehir Belediye Başkanı seçildi.

İstanbul Grand Cevahir Otel'de düzenlenen Yılın Starları ödül törenine, Avrasya'da Yılın Devlet Adamı seçilen Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Yılın Bakanı seçilen Dış İşleri Bakanı Abdullah Gül ile birlikte Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, İslam Konferansı Teşkilatı Genel Sekreteri Ekmeleddin İhsanoğlu, ödül alanlar, bürokratlar, işadamları ve davetliler katıldı.

Açış konuşmasını yapan Ekovitrin Grubu Başkanı Kamuran Abacıoğlu, mutlu olmanın yolunun bir insanı mutlu etmekten geçtiğini belirterek, başarılı işadamları ile siyasetçilere ödül vererek ülke insanını mutlu ettiklerini ifade etti.

Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül, Ceyhan Petrol Boru Hattı'nın açılışı öncesi yurt içi ve yurtdışından birçok başarılı ismin bir araya gelmesinin mutluluk verici olduğunu vurgulayarak, Türkiye için önemli bir gün öncesi başarılı işadamları ve bürokratların bir araya gelmesinin önemine dikkat çekti. Bakan Gül, ödüle layık görülenleri tebrik etti. Bakan Gül, daha sonra Avrasya'da Yılın Devlet Adamı seçilen İlham Aliyev'e ödülünü takdim etti.

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev de, insanların hayat seviyelerinin gün geçtikçe yükseldiği Azerbaycan'da önemli gelişmeler yaşandığını belirterek, Türkiye ile Azerbaycan'ın bir millet, iki devlet olduğunu söyledi. Aliyev, Türkiye'de ödüle layık görülmesinin kendisini ve Azerbaycan halkının mutlu ettiğini vurguladı.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek de, Yılın Büyükşehir Belediye Başkanı ödülünü Dış İşleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül'ün elinden aldı. Ödüle layık görülmelerinin kendileri için mutluluk verici olduğunu kaydeden Başkan Akyürek, yapılan yatırımlarla geleceğin Konyasının oluşturulduğunu kaydederek, Konya'nın gelişmesi, insanların refah seviyelerinin artması için çalışmalarının yoğunlaştırarak sürdüreceklerini söyledi. Ödül almak için değil, Konya'nın geleceği için çalıştıklarını belirten Başkan Akyürek, gerçek ödülün halkın memnuniyeti olduğunu, ancak verilen ödüllerle de mutlu olduklarını ifade etti.

Başkan Akyürek ayrıca, Konya Şeker Fabrikası adına Ar-Ge Müdürü Veysel Yarar'a Onur Ödülü, Akbel Süt adına da Mustafa Akbel'e Yatırım Teşvik Ödülü'nü takdim etti.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;