Başkan Akyürek Yaz Taraması Programlarına Katıldı

Başkan Akyürek Yaz Taraması Programlarına Katıldı

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, AK Parti İl Başkanı Mustafa Çevik ve AK Parti Konya Milletvekilleri ile birlikte Yarma, İsmil, Ovakavağı ve Hayıroğlu beldelerinde gerçekleştirilen Yaz Taraması programlarına katıldı. Başkan Akyürek, tüm çalışmaları parti teşkilatının ve milletvekillerinin desteği ile yaptıklarını, Konya için önem arzeden tüm meseleler için hep birlikte çözüm ürettiklerini belirtti.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, hafta sonu AK Parti İl Başkanı Mustafa Çevik ve AK Parti Konya Milletvekilleri ile birlikte dört beldede çeşitli ziyaretler gerçekleştirdi.

AK Parti Genel Merkezi tarafından Yaz Taraması programları çerçevesinde Yarma, İsmil, Ovakavağı ve Hayıroğlu beldelerinde gerçekleştirilen ziyaretlerde, milletvekilleri ile birlikte halkın sıkıntılarını dinleyen ve bir süre sohbet eden Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, AK Parti'nin iktidara gelmesinin ardından ülke genelinde yaşanan iyileşmenin Konya'da da yaşandığını hatırlatarak, Mevlana Kültür Merkezi, Atıksu Arıtma Tesisleri, KOP, hızlı tren ve doğalgaz konusunda yaşanan gelişmelerin bunun en güzel örnekleri olduğunu söyledi.

Büyükşehir Belediyesi olarak, göreve geldikleri andan itibaren, Konya'da yapılması gereken tüm yatırımlara aynı anda başladıklarını anlatan Başkan Akyürek, 'Konya'da 19 yeni cadde açıyoruz. 1 yıl içinde 5 köprülü kavşağı tamamladık, toplam 21 köprülü kavşak projemiz var. Köprülü kavşaklar konusunda, Cumhuriyet tarihi boyunca yapılanların tamamını bir yıl içinde yaptık. Bütün bunları teşkilatımızın ve milletvekillerimizin desteği ile yaptık. Konya için önem arzeden tüm meseleler için de hep birlikte çözüm üretiyoruz' dedi.

AK Parti milletvekilleri adına konuşan Hasan Anğı, hükümetin 4 yıl içinde, sağlıktan eğitime, dış politikadan ekonomiye kadar önemli reformlar gerçekleştirdiğini hatırlatarak, daha önce, devletin topladığı tüm vergilerin borç faizine yetmediğini, şimdi ise gelirlerin yarısının borç faizlerine gittiğini söyledi.

AK Parti İl Başkanı Mustafa Çevik de, 3 yıldır gerçekleştirdikleri yaz taramalarında halkın sorunlarını ve taleplerini dinlediklerini vurgulayarak, Konya halkının sorunlarına bu çerçevede çözümler üretildiğini belirtti.

Başkan Akyürek, İl Başkanı Çevik ve milletvekilleri ayrıca Hayıroğlu beldesinde park açılışına da katıldılar.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;