Başkan Akyürek Yatırım Alanlarını İnceledi

Başkan Akyürek Yatırım Alanlarını İnceledi

Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, yapımı tamamlanma aşamasında olan Sille Caddesi Altgeçidi'nde incelemelerde bulundu. Sille Caddesi Altgeçidi'nin Konya'nın en güzel kavşağı olduğunu vurgulayan Başkan Akyürek, altgeçit ile Sille ve Rauf Denktaş Caddeleri istikameti ile İstanbul Yolu'na sinyalizasyonsuz akışın sağlanacağını söyledi.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, daire başkanları ile birlikte Büyükşehir Belediyesi'nin yatırım alanlarını gezdi.

Tıp Fakültesi önündeki çalışmalar, Sille Caddesi Köprülü Kavşağı, Vatan Caddesi Altgeçidi, Huzur Bahçeleri, Bosna Hersek Parkı ve Birlik Parkı'nda incelemelerde bulunan Başkan Akyürek, yaz aylarının gelmesiyle birlikte hız verilen çalışmaların yeni yatırımlarla devam edeceğini söyledi.

Büyükşehir Belediyesi'nin başlattığı ulaşım çalışmaları çerçevesinde beş numaralı köprülü kavşak olan Sille Caddesi Köprülü Kavşağı'nda da incelemelerde bulunan Başkan Akyürek, bir tarafı asfaltlanan altgeçit inşaatında sona gelindiğini belirterek, asfaltlama çalışmaları ve altgeçit üzerinde devam eden peyzaj çalışmalarının hızla devam ettiğini söyledi.

Sille Caddesi Altgeçidi'nin Konya'nın en güzel kavşağı olduğunu vurgulayan Başkan Akyürek, altgeçidin oturduğu alan, yapılan düzenlemeler ve işçilik olarak örnek olduğunu ifade etti. Başkan Akyürek, Rauf Denktaş Caddesi ve Sille Caddesi'nin İstanbul Yolu ile kesiştiği noktaya yapılan köprülü kavşağın, Sille ve Rauf Denktaş istikameti ile İstanbul Yolu'na sinyalizasyonsuz akışı sağlamış olacağını belirtti.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;