Başkan AKYÜREK: 'Türkiye Tarihi Bir Fırsat Yakalamıştır'

Başkan AKYÜREK: 'Türkiye Tarihi Bir Fırsat Yakalamıştır'

MÜSİAD Konya Şubesi Yeni Yönetim Kurul Üyeleri Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek?i makamında ziyaret etti. Başkan Tahir Akyürek, Konya?nın düzenli şehir kimliği yanında sanayisi ve ticaretiyle de hızlı bir kalkınma ve ilerleme içinde olduğunu belirterek tüm sivil toplum kuruluşlarının Konya?ya hizmette birlik olmaları gerektiğini söyledi.

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Konya Şubesi'nin yeni Yönetim Kurul Üyeleri Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek'i makamında ziyaret etti. Sıcak bir ortamda geçen ziyarette Konya'nın çeşitli meseleleri ve sorunları ele alınırken, MÜSİAD Yönetim Kurul Üyeleri Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek'e sivil toplum kuruluşlarına yaklaşımı ve Konya'nın gelişimi için ortaya koyduğu hedefler dolayısıyla teşekkür etti. MÜSİAD Konya Şube Başkanı Selçuk Öztürk, hayırda hizmet için yarış halinde olduklarını, hizmet görevinin şimdi kendilerine verildiğini belirterek iş adamları ile birlikte Konya'ya hizmet etmeye ve şehrin kalkınmasına katkı sağlamaya devam edeceklerini bildirdi.

MÜSİAD Yönetim Kurulu Üyelerini ve Konya Şube Başkanı Selçuk Öztürk'ü yeni görevlerinden dolayı tebrik eden Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, iş adamlarının ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Başkan Tahir Akyürek, bir şehrin ancak tüm kurumlarıyla birlik içinde hareket ettiğinde hak ettiği gelişmeyi ve ilerlemeyi yakalayacağını belirterek ' Sayın Valimiz Ahmet Kayhan ile birlikte eğitime yüzde 100 destek kampanyası çerçevesinde yürüttüğümüz çalışmaya işadamlarımız şehrimize yapılacak okullar hususunda beklediğimiz desteği vermişlerdir. Bu yıl içerisinde başlatılmasını beklediğimiz okulların büyük bir kısmı işadamlarımız tarafından gerçekleştirilecek. Şu anda alan tahsisleri yapılan okulların yapımını üstlenen bazı işadamlarımızın MÜSİAD üyesi olduklarını biliyoruz. Bundan dolayı eğitim verdikleri destek dolaysıyla MÜSİAD'a ve bağlı işadamlarına teşekkür ediyorum' dedi.

Türkiye'nin AK Parti hükümetiyle ekonomik açıdan olumlu bir ivme kazandığını hatırlatan Başkan Tahir Akyürek, yıllar sonra Türkiye'nin ilk defa ekonomik büyümeyi yakaladığını, bunun da kendisiyle birlikte hem işsizlik sorununun çözümüne, hem de ticari hayata önemli katkılar sağladığını bildirdi. Başkan Akyürek, ekonomideki iyileşme, ülkenin düzenli kalkınması ve Sayın Başbakan'ın girişimleriyle dış politikada elde edilen başarılarla Türkiye'nin tarihi bir fırsat yakaladığını da açıkladı.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;