Başkan Akyürek: 'Toplumsal Huzuru Korumak Hepimizin Görevi.'

Başkan Akyürek: 'Toplumsal Huzuru Korumak Hepimizin Görevi.'

Konya Belediyeler Birliği'nin olağan Meclis toplantısı Başkan Tahir Akyürek başkanlığında yapıldı. Başkanlık Divanı, Bütçe Komisyonu ve Encümen üyeliklerinin belirlendiği toplantıda konuşan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı ve Konya Belediyeler Birliği Başkanı Tahir Akyürek, Danıştay'a yapılan saldırıyı kınayarak, Türkiye'de huzuru bozmaya yönelik yapılan saldırılara karşı belediye başkanlarına büyük görev düştüğünü söyledi. Başkan Akyürek, belediye başkanlarının toplumsal hassasiyetlerini koruyarak çalışmaya devam etmelerini istedi.

Konya Belediyeler Birliği'nin olağan Meclis toplantısı Konya Büyükşehir Belediye Başkanı ve Konya Belediyeler Birliği Başkanı Tahir Akyürek başkanlığında yapıldı.

KONYA BELEDİYELER BİRLİĞİ, TÜRKİYE'YE ÖRNEK

Konya Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu'nda yapılan toplantıda Başkanlık Divanı, Bütçe Komisyonu ve Encümen üyeliklerinin seçimi yapıldı. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı ve Konya Belediyeler Birliği Başkanı Tahir Akyürek, Konya Belediyeler Birliği'nin eğitim alanında yaptığı çalışmalarla Türkiye'ye örnek olduğunu belirterek, düzenlenen eğitim seminerlerine Türkiye'nin her yerinden belediye başkanlarının katıldığını vurguladı.

BELEDİYECİLİK OKULU AÇILIYOR

Türkiye'de ilk kez Konya Belediyeler Birliği bünyesinde oluşturulan Belediyecilik Okulu konusunu da değerlendiren Başkan Akyürek, yeni düzenlenen 35 kişilik salonun, belediye çalışanlarının eğitimine hazır hale geldiğini söyledi. Eylül ayından itibaren faaliyete geçecek Belediyecilik Okulu'nda katılımcılara teorik ve pratik bilgiler verileceğini kaydeden Başkan Akyürek, isteyen belediye başkanlarının bu salonda toplantılar yapabileceğini açıkladı.

DANIŞTAY'A YAPILAN SALDIRIYA KINAMA

Konuşmasında, Danıştay'a yönelik yapılan silahlı saldırı olayını da kınayan Başkan Akyürek, şunları söyledi: 'Konya Belediyeler Birliği olarak Danıştay 2. Dairesi'ne yönelik yapılan katliam girişimini şiddet ve nefretle kınıyoruz. Bunu, ülkemizdeki huzur ortamını bozmaya yönelik bir girişim olarak değerlendiriyoruz. Sorumlularının en ağır cezalara çarptırılmalarını diliyoruz. Türkiye, potansiyeli çok güçlü bir ülke. Bir takım sorunlarını aşan Türkiye'nin dünyada söz sahibi olan birkaç ülke arasına gireceğini herkes biliyor. Bu yüzden, Türkiye'nin önünü kesme çalışmaları yıllardan beri devam ediyor. Çok sayıda siyasi cinayetle karşılaşan ülkemiz, bu süreçlerin bir benzerini yaşıyor. Bu süreç, belediyeler üzerine de büyük yük getiriyor. Çünkü, sosyal barış ve toplumsal uzlaşmada belediyeler çok önemli roller üstleniyorlar. Belediye başkanları bulundukların bölgenin lideri konumundadırlar. İnsanları buluşturma ve siyasi parti, fikir, düşünce ayrımı gözetmeksizin yanlarında olmak görevini üstelenen belediye başkanları, bu sorumlulukları ile, arzu ettiğimiz geleceğin büyük Türkiye'sinin gerçekleşmesine katkı sağlayacaklardır. İstikrarı bozma süreçlerinde, hem yaşadığımız şehirlerdeki işleyiş, hem de yatırımlar aksadığı için bizler de büyük sıkıntılara girmiş oluyoruz. Bu konuda, belediye başkanlarımızın hassasiyeti görerek çalışmalarına devam etmeleri en büyük arzumuzdur.'

ÜYELERİN SEÇİMİ YAPILDI

Konuşmanın ardından, Konya Belediyeler Birliği'nin Başkanlık Divanı, Bütçe Komisyonu ve Encümen üyeliklerinin seçimi yapıldı. Buna göre, Konya Belediyeler Birliği Encümeni şu isimlerden oluştu: Nuri Ünalan, Ali Özmen, Nasır Ersöz, Ahmet Temiz, Nafiz Tekinöz, Tahir Dinç, Ali Türedi.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;