Başkan Akyürek Tıp Fakültesi Öğrencileri İle Bir Araya Geldi

Başkan Akyürek Tıp Fakültesi Öğrencileri İle Bir Araya Geldi

Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, 14 Mart Tıp Bayramı'nda genç doktor adayları ile bir araya geldi. Konya-Karaman Tabipler Odası Başkanı Prof. Dr. Ömer Karahan'ın da katıldığı programda konuşan Başkan Akyürek, ülkenin geleceği açısından söz söylemeye yetkili insanların çoğunun doktorluk mesleğini seçtiğine dikkat çekti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle Büyükşehir Belediyesi'nden eğitim yardımı alan Tıp Fakültesi öğrencileri ile bir araya geldi.

Büyükşehir Belediyesi Sağlık Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen ve Konya-Karaman Tabipler Odası Başkanı Prof. Dr. Ömer Karahan'ın da katıldığı program, Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu'ndaki programda gerçekleştirildi. Programda konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Tıp Bayramı'nın tüm doktorlar ve sağlık çalışanları için hayırlı olmasını diledi. Doktorluk mesleğinin önemine dikkat çeken Başkan Akyürek, diğer öğrencilere göre, daha çok okuyan, daha çok çalışan ve daha çok düşünenlerin doktorluk mesleğini tercih ettiğini söyledi. Osmanlı İmparatorluğu döneminden itibaren Tıbbiye'de okuyanların ülke yönetiminde hep etkili olduklarını hatırlatan Başkan Akyürek, ülkenin geleceği açısından söz söylemeye yetkili insanların çoğunun doktor olarak hizmet verdiğini ifade etti.

Programda, Konya-Karaman Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. Ömer Karahan, Tıp Fakültesi öğrencilerine yönelik 'Hasta-Hekim İlişkileri' konulu bir sunum gerçekleştirdi. Türkiye'nin iyi hekimlere ihtiyacı olduğunu kaydeden Karahan, genç doktor adaylarına çeşitli tavsiyelerde bulundu.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;