Başkan Akyürek Terörü Kınadı: 'Birlik ve Beraberliğimizi Kimse Bozamayacak.'

Başkan Akyürek Terörü Kınadı: 'Birlik ve Beraberliğimizi Kimse Bozamayacak.'

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Hakkari Yüksekova'da terör örgütü tarafından askerlerimize yapılan saldırıyı şiddetle kınayarak, şehit olan 12 askerimize Allah'tan rahmet diledi.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Hakkari’de görev yapan askerlerimize terör örgütü tarafından yapılan saldırıda 12 askerimizin şehit olması nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Türkiye’nin son yıllarda yaşadığı olumlu gelişmelerden rahatsızlık duyanların birlik ve beraberliğimize yönelik saldırılarda bulunduğunu hatırlatan Başkan Akyürek, “Yaşanan menfur olaydan büyük üzüntü duyduk. Türkiye Cumhuriyeti''nin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğüne yönelik bu tür saldırılar, birbirimize olan bağlılığımızı daha da artıracaktır. Yaşanan olay, tüm Türkiye’de olduğu gibi Konya’mızda da derin bir üzüntüyle karşılanmıştır. Konya olarak birlik ve beraberliğimize yönelik yapılan bu saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Millet olarak birlik ve beraberlik içinde bu zor günlerin de üstesinden elbette geleceğiz. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, acılı ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri’ne ve tüm halkımıza başsağlığı, yaralı askerlerimize de acil şifalar diliyorum” dedi.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;