Başkan Akyürek 'Tek Türkiye Pikniği'ne Katıldı

Başkan Akyürek 'Tek Türkiye Pikniği'ne Katıldı

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Tek Türkiye dizisinin oyuncuları ile birlikte Tek Türkiye Pikniği'ne katıldı. Dizinin milli birlik ve beraberliğe katkı yaptığını kaydeden Başkan Akyürek, Tek Türkiye dizisinde sanatın Türkiye için yapıldığını vurguladı. Dizinin yapımcısı Salih Asan ise, çekimlerin Konya'da yapılmasında ulaşım ve mekanların güzelliği ile insanlardan gördükleri desteğin etken olduğunu ifade etti.

Konya Büyükşehir Belediyesi ile Aktif Sanayici ve İşadamları Derneği tarafından düzenlenen Tek Türkiye Pikniği Sille’de yapıldı.

Tek Türkiye dizisi oyuncuları ile yüzlerce davetlinin katıldığı piknik öncesi konuşan dizinin yapımcısı Salih Asan, dizide Türkiye’nin yıllardır kanayan yaralarına parmak basıldığını belirterek, “Dağa çıkma düşüncesinde olan bir gencimizi bu düşüncesinden vazgeçirebilirlersek üzerimize düşeni yapmış olacağız” dedi.

Dizinin Konya’da çekilmesinin nedenlerini de açıklayan Asan, Konya’nın ulaşım sorunu yaşamayan büyük bir şehir olmasının, dizinin çekildiği mekanların güzelliğinin, şehrin Devlet Tiyatrosu’na sahip olmasının ve insanların yardımseverliğinin etken olduğunu vurguladı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek de, Tek Türkiye dizisinin milli birlik ve beraberliğe katkı yaptığını kaydederek, dizinin Konya’da çekilmesinin Konya adına önemli olduğunu ifade etti. Sanatın sanat için mi insan için mi olduğunun hep tartışıldığını belirten Başkan Akyürek, “Tek Türkiye dizisinde sanat Türkiye için yapılıyor. Çünkü başka Türkiye yok. Dizide emeği geçenleri tebrik ediyor, başarılar diliyorum” dedi.

Konuşmaların ardından Abdullah Aymaz İlköğretim Okulu öğrencilerinin oluşturduğu mehter takımı kısa bir gösteri yaptı. Daha sonra dizi oyuncuları vatandaşlarla sohbet ederken, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, dizi oyuncularına çeşitli hediyeler verdi.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;