Başkan Akyürek, SÜ Eğitim Öğretim Yılının Açılış Törenine Katıldı

Başkan Akyürek, SÜ Eğitim Öğretim Yılının Açılış Törenine Katıldı

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Kampus İçi Tramvay Hattı'nın ray yapım çalışmalarının başladığını belirterek, hattın 2006-2007 eğitim öğretim yılı içinde tamamlanacağını söyledi.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Selçuk Üniversitesi'nde yeni eğitim öğretim yılının açılışı dolayısıyla yaptığı konuşmada, Kampus İçi Tramvay Hattı ile ilgili müjde verdi.

Selçuk Üniversitesi'nde 2006-2007 eğitim öğretim yılı, düzenlenen törenle resmen başladı. Süleyman Demirel Kültür Merkezi'nde düzenlenen törene Konya Valisi Atilla Osmançelebioğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Fatih Özdemir, Rektör Süleyman Okudan, öğretim görevlileri ve öğrenciler katıldı.

Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Okudan'ın açış konuşmasının ardından kürsüye gelen Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, belediye olarak Türkiye genelinde yaptıkları araştırmada, Selçuk Üniversitesi'nin Türkiye'de en çok tercih edilen üniversiteler arasında yer aldığını belirterek, bunun nedeninin Konya'da sağlanan huzur ve kardeşlik ortamı olduğunu vurguladı. Büyükşehir Belediyesi olarak üniversite ile işbirliği içinde çeşitli projeler oluşturduklarını ve üniversiteye gereken desteği verdiklerini kaydeden Başkan Akyürek, 'Kampus içine yapılması planlanan raylı sistem hattının ihalesi tamamlandı. İnşaat şantiyesinin kurulma çalışmaları devam ediyor. Oluşturulacak hat için ray üretimine başlandı. Yaklaşık 10 milyon YTL'ye mal olacak Kampus İçi Tramvay Hattı bu eğitim öğretim yılı içinde tamamlanarak hizmete girecek' dedi.

Selçuk Üniversitesi'ne ulaşım ve çevre düzenlemeleri konusunda devam eden desteklerinin artacağını kaydeden Başkan Akyürek, şöyle devam etti: '10 bin üniversite öğrencimize bu yıl da eğitim yardımını sürdüreceğiz. Ayrıca, ÖSS'de kendi alanlarında ilk 5 bine giren ve Selçuk Üniversitesi'ni tercih eden üniversite öğrencilerimize de doğrudan eğitim yardımında bulunacağız. Üniversitemizin karşısında, öğrencilerimize yönelik Gençlik Merkezi'nin kuruluş çalışmaları devam ediyor. Sanat Galerisi konusunda da üniversitemize gereken desteği vereceğiz.'

Açış konuşmalarının ardından Selçuk Üniversitesi'nin 2006-2007 eğitim öğretim yılı, Atatürk Araştırma Merkezi Başkanı Prof. Dr. Mehmet Saray'ın verdiği ilk ders ile başladı.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;