Başkan Akyürek Spor Yazarlarıyla Bir Araya Geldi

Başkan Akyürek Spor Yazarlarıyla Bir Araya Geldi

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Konya''daki spor yazarları ile bir araya gelerek görüş alışverişinde bulundu. Konyaspor'un şehrin lokomotifi olduğunu vurgulayan Başkan Akyürek, Konyaspor konusunda kesinlikle şehrin menfaatine sahip çıkacak şekilde hareket ettiklerini söyledi. Başkan Akyürek, takımdaki birlik ve beraberliğin Konya'nın menfaatine olduğunu ifade etti.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Konya''daki spor yazarları ile bir araya geldi. Mevlâna Bera Otel’de düzenlenen toplantıya Konya’daki basın camiasının temsilcileri ile TSYD Konya Şube Başkanı Orhan Berk ve Konyasporlular Derneği Başkanı Ekrem Coşkun katıldı.

SORUNLAR BİRLİK SAĞLANARAK ÇÖZÜLÜR

Konuşmasında Konyaspor’daki birlik ve beraberliğin Konya’nın yararına olduğunu belirterek birlik mesajı veren Başkan Akyürek, takımın geçtiğimiz sezon son haftalarda yaşadığı sıkıntılardan birlik ve beraberlikle çıktığını ifade etti. Belediye olarak takıma her zaman karşılıksız destek verdiklerini ancak sadece kriz anlarında tavsiyelerinin olduğunu kaydeden Başkan Akyürek, Konyaspor konusunda kesinlikle şehrin menfaatine sahip çıkacak şekilde hareket ettiklerini söyledi. Konyaspor’a sahip çıkmanın herkesin sorumluluğu olduğunu vurgulayan Başkan Akyürek, “Takıma Konya’nın, Konyalı işadamlarının, Konya kamuoyunun sahip çıkması gerekiyor. Herkes elini taşın altına koymalı. Çünkü gelecek sezon Konyaspor için zor geçecek. Ancak bunu şehirdeki birlik ve beraberlik ortamıyla çözebiliriz” dedi.

KONYASPOR ŞEHRİN LOKOMOTİFİDİR

Konyaspor’un Süper Lig’de başarılı bir şekilde temsil edilmesinin şehrin tanıtımı ve imajı açısından son derece önemli olduğunun altını çizen Başkan Akyürek, şöyle devam etti: “Maçlara gelenler şehri daha yakından tanıyor. Takım, şehrin lokomotifi konumunda. Konya’nın menfaati Konyaspor’un güçlendirilmesini gerektiriyor. Konyaspor’da yönetici olacak arkadaşlarımızın da birlik ve beraberlik içinde takıma sahip çıkarak, geçmişi de kucaklayarak hareket edeceklerine inanıyorum.”

Olağanüstü genel kuruldan birlik ve beraberlik çıkmasını dileyen Başkan Akyürek, Konya’daki spor yazarlarının Konyaspor konusunda birlikte hareket eden insanlar olduğunu belirterek, kendilerine teşekkür etti.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;