Başkan Akyürek: 'Siyaset Doğrudan İnsana Hizmettir'

Başkan Akyürek: 'Siyaset Doğrudan İnsana Hizmettir'

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Ak Parti Siyaset Akademisi Yerel Yönetimler Programı kapsamında 20 ilde eş zamanlı olarak yürütülen Siyaset Akademisi'nin Konya Programına konuşmacı olarak katıldı. Siyasetin insana hizmet anlayışı çerçevesinde şekillenmesi gerektiğini kaydeden Başkan Akyürek, hizmet anlayışının da temelde güven üzerine kurulu olduğunu söyledi.

Hizmet amaçlı siyaset yapıldığı takdirde Türkiye için güzel ve bereketli işler yapılabileceğini söyledi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek 20 ilde eş zamanlı olarak yürütülen Ak Parti Siyaset Akademisi Yerel Yönetimler Programı kapsamında Konya Programına “Deneyim Paylaşımı” konusuyla katıldı. Alaaddin Keykubat salonunda düzenlenen programa Ak Partili yöneticiler, ilçe ve belde belediye başkanları ile Siyaset Akademisi öğrencileri katıldı.

Yoğun ilgi gören programda konuşmasına siyaseti 3 amaç için yapıldığını belirterek başlayan Başkan Akyürek bunların; menfaat, makam-mevki ve hizmet amaçlı siyaset olduğunu söyledi. Başkan Akyürek, menfaat - makam ve şöhret amaçlı yapılan siyasetin daha çok dünyevi kazanımları ön plana çıkardığını, “hizmet amaçlı” yapılan siyasetin de Türkiye için bereketli ve güzel işleri beraberinde getirebileceğini vurguladı. İnsanlara hizmet amaçlı yapılacak siyasette “niyet”in çok önemli olduğuna dikkat çeken Başkan Akyürek; ayrıca siyasetçinin kalbinde insan sevgisi, tahammül, hoşgörü ve tevâzunun olması gerektiğini belirtti.

Yaklaşık 2 saat süren konuşmasının sonunda belediyecilik alanındaki düşüncelerine de yer veren Tahir Akyürek, belediyeciliği sosyal, kültürel ve fiziki belediyecilik temelleri üzerine yerleştirdiklerini ve bu yönde Konyalıya hizmet ettiklerini söyledi. Görevi devraldıkları günden bu yana bir çok başarılı çalışmayı hayata geçirdiklerini belirten Akyürek belediyecilik çalışmalarını seçimlere bir yıl kala değil 5 yıllık hizmet süresine dağıttıklarını da kaydetti.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;