Başkan Akyürek Sendiklarda Öğretmenleri Ziyaret Etti

Başkan Akyürek Sendiklarda Öğretmenleri Ziyaret Etti

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle Eğitim-Sen, Eğitim Bir-Sen ve Türk Eğitim Sen Konya Şubeleri'ni ziyaret ederek şube başkanları ve öğretmenlerle bir süre görüştü. Tüm öğretmenlerin Öğretmenler Günü'nü kutlayan Başkan Akyürek, milletimizin ileriye taşınmasında öğretmenlerin önemi rolü olduğunu ifade etti.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle eğitim alanında faaliyet gösteren sendikaların Konya şubelerini ziyaret etti.

ÖĞRETMENLERİMİZ FEDAKARCA ÇALIŞIYOR

İlk olarak Eğitim-Sen Konya Şubesi'ni ziyaret eden Başkan Tahir Akyürek, Eğitim-Sen Konya Şube Sekreteri Süleyman Gücal ve öğretmenler tarafından karşılandı. Ziyaret vesilesiyle tüm öğretmenlerin Öğretmenler Günü'nü kutlayan Başkan Akyürek, Konya'da hizmet veren 18 bin öğretmenin Konya'nın eğitimine katkıda bulunduğunu vurgulayarak, Konya'da eğitimin birçok ilden önde olmasının imkanların çokluğundan değil, öğretmenlerin fedakarlığından kaynaklandığını ifade etti.

Eğitim-Sen Konya Şube Sekreteri Süleyman Gücal da, Öğretmenler Günü'nde eğitim çalışanlarının sorunlarının çözümüne yönelik çalışmalar ortaya konmasını dileyerek, Konya Büyükşehir Belediyesi'nin okulların fiziki yapılarının düzenlenmesine yaptığı destek nedeniyle Başkan Akyürek'e teşekkür etti.

ZİYARETLER, ÖĞRETMENLER GÜNÜ'NÜ BAYRAMA ÇEVİRDİ

Başkan Akyürek daha sonra Eğitim Bir-Sen Konya Şubesi'ni ziyaret ederek Şube Başkanı Latif Selvi ve öğretmenlerle bir süre görüştü. Öğretmenler Günü'nü salonların dışında da kutlanması için ziyaretler düzenlediklerini kaydeden Başkan Akyürek, öğretmenlerin fedakarca çalışmasının bilinçli nesiller yetişmesine katkı sağladığını vurguladı. Büyükşehir Belediyesi olarak eğitim konusunda özel önem verdiklerini anlatan Başkan Akyürek, fedakarca çalışan tüm öğretmenleri tebrik etti.

Eğitim Bir-Sen Konya Şube Başkanı Latif Selvi ise, Başkan Tahir Akyürek'in her zaman eğitim ve öğretimin yanında olduğunu belirterek, Büyükşehir Belediyesi'nin okullara yaptığı yardımların artarak devamını diledi. Daha önceki yıllarda Öğretmenler Günü'nün salonlarda kutlandığını belirten Selvi, bu yıl yaşanan ziyaretleşme geleneğinin Öğretmenler Günü'nün bayram havasında yaşanmasını sağladığını söyledi.

EĞİTİME DESTEK ARTARAK DEVAM EDECEK

Başkan Akyürek son olarak Türk Eğitim-Sen 1 No'lu Şubeyi ziyaret ederek Şube Başkanı Tanfer Ata ile görüştü. Ziyarette konuşan Başkan Akyürek, milletimizin ileriye taşınmasında eğitimcilerin önemi rolü olduğunu ifade etti. Büyükşehir Belediyesi olarak eğitim sorunlarının çözümüne katkıda bulunmak için çeşitli çalışmalar yürüttüklerini vurgulayarak, birçok öğrenciyi eğitim yardımları ile desteklediklerini kaydetti. Başkan Akyürek, eğitime katkı konusundaki samimiyetlerinin bundan sonra da devam edeceğini belirti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Türk Eğitim-Sen 1 No'lu Şube Başkanı Tanfer Ata da, Büyükşehir Belediyesi'nin okullara verdiği desteği her zaman takdir ettiklerini vurgulayarak, eğitimin sorunlarının çözümü için toplumun her kesiminin birlikte hareket etmesi gerektiğini söyledi.

Başkan Akyürek, ziyaret sırasında tüm öğretmenler adına sendika yöneticilerine çiçek verdi. Başkan Akyürek'in ziyaretlerine, Konya Büyükşehir Belediyesi bünyesinde çalışan ve asıl meslekleri öğretmenlik olan yöneticiler de katıldı.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;