Başkan Akyürek Sema Programına Katıldı

Başkan Akyürek Sema Programına Katıldı

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, her hafta cumartesi günleri Büyükşehir Belediyesi Mevlana Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen sema programına katıldı. Başkan Akyürek, Konya'nın artık hem dünyada hem Türkiye'de hak ettiği yeri aldığını söyledi.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, 2007 yılı dolayısıyla her hafta cumartesi günleri Büyükşehir Belediyesi Mevlana Kültür Merkezi'nde düzenlenen sema programına katıldı.

Sema programı öncesi kısa bir konuşma yapan Başkan Tahir Akyürek, 2007 yılı boyunca devam edecek ücretsiz sema programlarına her hafta Konya'dan ve Konya dışından binlerce kişinin katıldığını belirterek, 'Çalışmalarımız büyüyor. Konya artık hem dünyada hem Türkiye'de hak ettiği yeri alıyor. Dünyadaki tüm önemli şehirlerde Konya konuşuluyor ve Konya bunun farkında' dedi.

Mesnevi'nin aslının Cumhuriyet tarihinde ilk defa Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından basımının gerçekleştirildiğini hatırlatan Başkan Akyürek, 20 dilde Mesnevi projesinin yıl sonuna kadar tamamlanacağını ifade etti.

Başkan Akyürek'in konuşmasının ardından Sema Mukabelesi gerçekleştirildi. Büyükşehir Belediyesi Mevlana Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen ücretsiz sema programları yıl sonuna kadar her hafta cumartesi günleri devam edecek.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;