Başkan Akyürek "Şehrimize Güzel Eserler kazandıracağız"

Başkan Akyürek "Şehrimize Güzel Eserler kazandıracağız"

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, makamında tebrikleri kabul etti. Seçimden sonra yoğun ilgiyle karşılaşan Başkan Akyürek, ziyaretlerde vatandaşların sorun ve isteklerini de dinliyor. Başkan Akyürek, seçim döneminde verdikleri sözleri tutacaklarını, başarıyı halkla birlikte yakalayacaklarına inandıklarını ifade etti.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, ziyaretlerde sorun ve istekleri dinlerken 'Şehrimizi hep birlikte yöneteceğiz. Konya'yı yaşanabilir kentler arasında şehrimizdeki tüm kamu kurum ve kuruluşları, sivil toplum kuruluşları, esnaf ve tüccarlarımızla işbirliğine gideceğiz. Şehrimizin ihtiyaç duyduğu derslik ihtiyacını 5 yıllık çalışma programımız içerisinde çözüme kavuşturacağız. Yine şehrin dört bir yanına yayılmış okuma evleri ve kütüphanelerle bu hizmeti vatandaşımızın ayağına götürmüş olacağız. İşsizliğin ve yoksulluğun önüne sanayici, esnaf ve tüccarlarımızla yapacağımız ortak çalışmalarla geçeceğimize inanıyorum. Yapacağımız çalışmalarımızda işi uzmanlarıyla, ilgilileriyle ve kamuoyu ile istişare yapacağız. Tüm çalışmalarımızda en büyük destekçilerimizin arasında başta yerel basınımız olmak üzere tüm medya kuruluşlarını görmeyi arzu ediyoruz. Basının özgürlüğü vazgeçilmezdir. Basın kuruluşlarının kamuoyunun gündemini bize taşıyacağına inanıyorum. Şehrimize en güzel eserleri bırakmak ve kazandırmak üzere geldik. Bunu hep birlikte başaracağız' dedi.

Başkan Akyürek'i bugün ziyaret edenler;

Konya Defterdarı Sabahattin Parmakerli, İl Müftüsü Mehmet Yavuz, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Özer, Esnaf Odaları Başkanı Bekir Duvarcı ve 40 Oda Başkanı, T.M. Ofisi Müdürü İsmail Selim Uzbaş, Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sefa Özdemir ve Yönetim Kurul Üyeleri, Bağkur İl Müdürü Fevzi Gökçe, SSK Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Cemil Er, Konya basının temsilcileri ve vatandaşlar.

Başkan Akyürek, kendisine tebrik ziyaretine gelenlere teşekkür ederek, ziyaretlerden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;