Başkan Akyürek Şehit Anneleri İle Bir Araya Geldi

Başkan Akyürek Şehit Anneleri İle Bir Araya Geldi

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Anneler Günü nedeniyle Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği üyesi şehit anneleri ile bir araya geldi. Başkan Akyürek, şehitlerin vatan ve millet için canını feda ettiğini belirterek, şehit annelerinin evlatlarının ruhunu şad etmek için soylu bir duruş gösterdiğini ifade etti.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Anneler Günü nedeniyle şehit anneleri ile bir araya geldi.

Meram Trafik Eğitim Parkı’nda düzenlenen programda konuşan Başkan Akyürek, Anneler Günü’nün farklı ve anlamlı bir gün olduğunu belirterek, bu önemli günde şehit anneleri ile bir araya gelmenin önemini dile getirdi. Şehitlerin vatan ve millet için canını feda ettiğini kaydeden Başkan Akyürek, “Onların ruhunu şad etmek için annelerimiz, milletimizin geleceği için soylu bir duruş gösteriyorlar. Belki evlatlarımızı kaybettik ama vatanımız ve milletimizin geleceğini kurduk. Şehit annelerimizden bizleri kendi evlatları gibi görmelerini istiyoruz. Ecdadımız bu vatanı bizlere canlarını feda ederek bıraktılar, şehitlerimiz de bu vatanı gelecek nesillere aynı şekilde bıraktı” dedi. Başkan Akyürek, programa katılan şehit annelerine çiçek takdim ederek Anneler Günü’nü kutladı.

Düzenlenen programa Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek’in eşi Fatma Akyürek ile Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği üyeleri katıldı.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;