Başkan Akyürek Sarrafların Sorunlarını Dinledi

Başkan Akyürek Sarrafların Sorunlarını Dinledi

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Sarraflar Yeraltı Çarşısı'nda bulunan esnafların sorunlarını dinledi. Konya Sarraflar Derneği ile Sarraflar Yeraltı Çarşısı Yönetimi'nin hazırladığı programa katılan Başkan Akyürek, '2006 yılında şehrin ihtiyaç duyduğu projeleri hayata geçirmeye devam edeceğiz. Bu projelerin içinde Sarraflar Yeraltı Çarşısı'ndaki düzenleme çalışmaları da bulunuyor. Buradaki tüm çalışmaları gelecek yıl içinde tamamlayacağız' dedi.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Konya Sarraflar Derneği ile Sarraflar Yeraltı Çarşısı'nın daveti üzerine katıldığı yemekte, sarraf esnafının sorunlarını dinledi.

Önce Konya Sarraflar Derneği'ni ziyaret eden Başkan Akyürek, daha sonra Sarraflar Yeraltı Çarşısı'nda esnaflarla bir araya geldi. Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Haşmet Okur, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Süleyman Şenol Aydın, Konya Sarraflar Derneği Başkanı Mithat Soral ve kuyumcu esnafının katıldığı yemekte konuşan Sarraflar Yeraltı Başkanı Yusuf Yaşar, Büyükşehir Belediyesi'nin Konya genelinde yaptığı çalışmalardan memnun olduklarını belirterek, hizmetlerin devamını diledi. Sarraflar Yeraltı Çarşısı'nın yap-işlet-devret modeli ile yapıldığını ve 3 yıldır kiracı konumunda olduklarını vurgulayan Yaşar, 'Biz Büyükşehir Belediyesi'nin iyi bir kiracısıyız. İşlerimizin iyi olması ve sağlığımız için bazı ihtiyaçlarımız var. Bunları Belediye yetkililerine anlattık, kendileri bizimle yakından ilgilendiler. Çarşımızın havalandırma problemi ile yürüyen merdiven ve asansör probleminin çözümünü bekliyoruz' dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek de, sarraflar arası dayanışmanın Ahilik teşkilatındaki dayanışmayı andırdığını vurgulayarak, bu dayanışmanın sosyal hayatımızın vazgeçilmezi olduğunu ifade etti. Büyükşehir Belediyesi'nin bütün çalışmaları şeffaf bir şekilde yürüterek, rahat bir çalışma ortamı sağladığını kaydeden Başkan Akyürek, bu çalışma ortamından Konya'nın kazançlı çıkacağını ifade etti. Başkan Akyürek, şöyle devam etti: 'Konya'da gelecek yıl sonuna kadar karayollarındaki sorunları tamamlamayı düşünüyoruz. Tamamlanmak üzere olan dört köprülü kavşağın ardından gelecek yıl için de yapılacak olan 9 köprülü kavşak ihale aşamasında. Sarraflar Yeraltı Çarşısı'nın sorunları ile ilgili projelerimiz de hazır. 2006 yılında da şehrin ihtiyaç duyduğu projeleri hayata geçirmeye devam edeceğiz. Bu projelerin içinde Sarraflar Yeraltı Çarşısı'ndaki düzenleme çalışmaları da bulunuyor. Buradaki tüm çalışmaları gelecek yıl içinde tamamlayacağız.'

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;