Başkan Akyürek Şampiyon Güreşçiyi Kutladı

Başkan Akyürek Şampiyon Güreşçiyi Kutladı

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Avrupa Grekoromen Güreş Şampiyonası'nda Avrupa şampiyonu olan Konya Büyükşehir Belediyesporlu güreşçi İsmail Güzel?in başarısının tüm Türkiye ile birlikte Konya?yı da sevince boğduğunu söyledi.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Rusya'nın başkenti Moskova'da düzenlenen Avrupa Grekoromen Güreş Şampiyonası'nda Avrupa şampiyonu olan Konya Büyükşehir Belediyesporlu güreşçi İsmail Güzel'i kutladı.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Başkan Akyürek, dünya güreş otoriteleri tarafından dünyanın en iyi güreşçilerinden biri olmaya aday gösterilen 20 yaşındaki genç güreşçinin elde ettiği başarının tüm Türkiye'ye olduğu gibi Konya'ya da büyük sevinç yaşattığını belirtti. Genç Milli Takım'dan sonra ilk kez A Milli Takım ile Avrupa Şampiyonası'na katılan genç güreşçinin Konya Büyükşehir Belediyesporlu olmasının da ayrı bir gurur olduğunu kaydeden Başkan Akyürek, Türkiye'ye grekoromen stilde, 38 yıl aradan sonra ağır sıklette altın madalya sevinci yaşatan sporcuya her türlü desteği vereceklerini ifade etti.

GÜZEL, HER ZAMAN ŞAMPİYON

Selçuk Üniversitesi Beden Eğitim Spor Yüksekokulu birinci sınıfa devam eden İsmail Güzel, küçük yaşlardan beri çok önemli başarılara imza attı. Miniklerde ve yıldızlarda elde ettiği şampiyonlukların ardından Litvanya'da 2005 yılında gençlerde dünya ikincisi oldu. Litvanya'da kendisini yenen güreşçiyi Polonya'da yenerek 120 kiloda Avrupa Şampiyonu olan Güzel, bunun yanı sıra İran ve Bulgaristan'da düzenlenen şampiyonalarda büyüklerde art arda şampiyon oldu. Güzel, Marmaris'te düzenlenen Uluslararası Zafer Kupası'ndaki şampiyonluğunun ardından, bu yıl da, yaşı küçük olmasına rağmen Türkiye'de, büyükler kategorisinde mücadele edip şampiyon olmuştu.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;