Başkan Akyürek, Referandum İçin Oyunu Kullandı

Başkan Akyürek, Referandum İçin Oyunu Kullandı

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Anayasa değişiklik paketiyle ilgili yapılan referandum için oyunu kullandı. Halk oylamasının doğrudan demokrasi uygulamasının en güzel örneği olduğunu kaydeden Başkan Akyürek, referandumun hayırlı olmasını diledi.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Cumhurbaşkanı''nın halk tarafından seçilmesini de öngören Anayasa değişiklik paketiyle ilgili oyunu Meram Atatürk İlköğretim Okulu’nda kullandı.

Sabah saat 09.00’da eşi Fatma Akyürek ve kızı Emine Rumeysa Akyürek ile birlikte Meram Atatürk İlköğretim Okulu’na gelen Başkan Tahir Akyürek, oy kullanan atandaşlarla sohbet etti.

Türkiye tarihinde beşinci kez yapılan referandumun hayırlı olmasını dileyen Başkan Akyürek, “Doğrudan demokrasi uygulamasının en güzel örneğini yaşıyoruz. Milli irade, demokrasilerde en üstün iradedir. Referandum kültürüne alışmak gerekiyor. Bazen çözümsüz gibi görünen konularda veya toplumsal uzlaşmanın sağlanıp sağlanmadığının test edilmesi gereken konularda halk oylamasına gitmek en doğrusudur. Halkımız neye karar verirse o uygulanacaktır. Hayırlı olsun” dedi.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;