Başkan Akyürek: 'Polis, Huzur ve Güvenliğin Teminatıdır.'

Başkan Akyürek: 'Polis, Huzur ve Güvenliğin Teminatıdır.'

İl Emniyet Müdürü M. Salih Tuzcu Polis Teşkilatı'nın kuruluşunun 162'inci yılı kutlamaları çerçevesinde Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek'i ziyaret etti. Heyeti çiçeklerle karşılayan Başkan Akyürek, Polis Teşkilatı'nın, huzurun ve güvenliğin teminatı olduğunu söyledi.

Konya Emniyet Müdürü M. Salih Tuzcu, Polis Teşkilatı'nın kuruluşunun 162'inci yılı kutlamaları çerçevesinde Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek'i ziyaret etti.

İl Emniyet Müdürü M. Salih Tuzcu ve beraberindeki heyeti çiçeklerle karşılayan Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Polis Teşkilatı'nın huzurun ve güvenliğin teminatı olduğunu belirterek, Emniyet Müdürlüğü'nün Konya'da çok başarılı çalışmalara imza attığını vurguladı. Konya'da son yıllarda faili meçhul olay sayısının azaldığını kaydeden Başkan Akyürek, 'Faillerin anında bulunması özel bir güvenlik başarısıdır. Sizleri hem bu açıdan tebrik ediyor, hem de Polis Haftası'nın kutlu olmasını diliyorum' dedi.

İl Emniyet Müdürü M. Salih Tuzcu da, son 3 yılda yapılan fiziki çalışmalarla Konya'nın çehresinin değiştiğini belirterek, kendilerinin de bu çalışmalarla gelişen Konya'ya ayak uydurmak için çaba gösterdiklerini söyledi. Amaçlarının Konya'nın güvenliğini en iyi şekilde sağlayarak Türkiye'de en güvenilir il haline getirmek olduğunu vurgulayan Tuzcu, 'Son yıllarda suçların önlenmesinde çok büyük başarılar elde ettik. Başka illerde her yıl artan suç oranları Konya'da yüzde 20'lere varan oranda azaldı' dedi.

Ziyaretin sonunda İl Emniyet Müdürü M. Salih Tuzcu, günün anısına Başkan Akyürek'e bir vazo hediye etti. Başkan Akyürek de Tuzcu ve beraberindeki heyete çiçek takdim ederek, Büyükşehir Belediyesi yayınlarından kitap hediye etti.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;