Başkan Akyürek: Pakistan Halkını Ve Mağdurları Unutmayın

Başkan Akyürek: Pakistan Halkını Ve Mağdurları Unutmayın

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Kurban Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı. Başkan Akyürek, mesajında çaresizlik içinde bulunan kardeş ülke Pakistan halkının unutulmaması gerektiğini belirterek imkânları olanları mağdurlara yardıma davet etti.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek'in Kurban Bayramı ile ilgili mesajı şöyle:

'Toplum hayatımızın en önemli günlerinden birini daha sağlıklı ve huzurlu karşılamanın verdiği mutlulukla Kurban bayramınızı kutluyor, hepinize saygılar sunuyorum.

İnsanî değerlerin ve erdemlerin en saf haliyle yaşandığı dini bayramlar, sosyal hayatımızın vazgeçilmez unsurlarıdır.

Dinî bayramlar, insanlar ve toplumlar arası sevgi ve hoşgörü kapılarının aralandığı; endişelerin ve sıkıntıların bir an için unutulduğu; insan ilişkilerinin kuvvetlendiği ve umutların yeşerdiği özel günlerdir. Bu bayramlarla birlikte dargınlıklar, küskünlükler telafi edildiği gibi, sevgiler ve dostluklar da pekiştirilir.

Anlamında yakınlaşmayı ve yardımlaşmayı barındıran Kurban Bayramı da dünyevi telaşlardan dolayı uzaklaştığımız ama her an yan yana omuz omuza olmamız gereken kardeşlerimizi hatırlamamız için en güzel vesilelerden biridir.

Bu bayram özellikle son zamanlarda büyük acılarla sarsılan Pakistan'daki kardeşlerimizi hatırlamamız ve dünya üzerinde yardıma ihtiyacı olan insanlara yardım eli uzatmamız için yeni bir fırsattır.

Bu nedenle bayram günlerinin Konya için iyilikler ve güzellikler düşünen herkes için yeni açılımlar getirmesini ve hayırla sonuçlanacak işlere vesile olmasını umuyorum.

Bu kış günlerinde kutlayacağımız Kurban Bayramı'nı birlik ve beraberlik içinde huzurla geçirmenizi Cenâb-ı Hâk'tan temenni ediyorum.

Sizlerin bayramı daha rahat karşılayabilmeniz için Konya Büyükşehir Belediyesi olarak kurban kesim şartlarından çevre temizliğine kadar her konuda hazırlıklarımızı tamamlamış bulunmaktayız.

Siz hemşehrilerimizin de gereken ilgiyi göstererek şehrimizin temizliği hususunda titiz davranacağınıza inanıyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm halkımızın ve İslam dünyasının Kurban Bayramı'nı tebrik ediyor; bayramın tüm insanlığa barış, kardeşlik ve huzur getirmesini diliyorum.'

Basın Kuruluşları için;