Başkan Akyürek, Osmaniye'de Siyaset Akademisi'ne Katıldı

Başkan Akyürek, Osmaniye'de Siyaset Akademisi'ne Katıldı

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, AK Parti Siyaset Akademisi Yerel Yönetimler programı kapsamında Osmaniyelilerle buluştu. Katılımcılarla tecrübelerini paylaşan Başkan Akyürek, belediyeciliğin sevgi ile yapılması gerektiğini belirterek, 'insan sevgisi ve merhameti olmayanlar belediye başkanlığı yapmasın, siyasete girmesin' dedi.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, AK Parti Siyaset Akademisi Yerel Yönetimler programı kapsamında Osmaniye’deki programa katıldı.

Osmaniye Belediye binasında düzenlenen programa konuşmacı olarak katılan Başkan Akyürek, yerel yönetimler ve siyasette görev yapmak isteyenlerle tecrübelerini paylaştı. Konuşmasında, Konya’da 4 yılda yapılan 400 yatırımdan örnekler veren Başkan Akyürek, Konya’nın hem geleneklere bağlı, hem de dünyaya açık bir şehir olduğunu ifade etti.

DOĞUMDAN ÖLÜME İNSANLARIN YANINDAYIZ

Konya’nın belediyecilikte kendi modelini ortaya çıkararak milleti temsil ettiğini vurgulayan Başkan Akyürek, belediyecilikte çeşitliliğin çok önemli olduğunun altını çizdi. Başkan Akyürek, “Belediye olarak doğumdan ölüme kadar insanların hayatındayız. Belediyecilikteki yeni yaklaşımda artık sadece fiziki hizmetler yeterli gelmiyor. Bunun yanında sosyal ve kültürel belediyeciliği de eşit oranda yürütmek gerekiyor. Fiziki belediyecilik asla tek başına yetmez. Onun üstünde sosyal belediyecilik ile bütünleşen fiziki belediyeciliğin inşa edilmesi gerekiyor” dedi.

BELEDİYECİLİK SEVGİ İŞİDİR

Belediyeciliğin sevgi ile yapılması gerektiğini vurgulayan Başkan Akyürek, şöyle devam etti: “Belediyecilik sevgi işidir. İnsan sevgisi olmayan, insana karşı merhameti olmayan belediye başkanlığı yapmasın, siyasete girmesin. Çünkü bu özellikleri olmayanlar insanlara zulüm edebilirler. Ayrıca, gayreti, çalışma azmi ve hevesi olmayan, sonuçlandırma yeteneği olmayanlar da bu işe girmesin. Çünkü insanlara yük olurlar.”

Osmaniye Belediye Belediye Başkanı Davut Çuhadar ile AK Parti Osmaniye İl Başkanı Ali Binboğa’nın da katıldığı programın son bölümünde Başkan Akyürek, katılımcıların sorularını cevapladı.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;