Başkan Akyürek Öğretmenler Günü'nü Öğretmenlerle Geçirdi

Başkan Akyürek Öğretmenler Günü'nü Öğretmenlerle Geçirdi

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle gün boyu çeşitli etkinliklere katılarak, Meram Fen Lisesi'ndeki öğretmenlerle bir araya geldi. Başkan Akyürek, mesleklerin içinde en önemlisinin öğretmenlik olduğunu belirterek, tüm öğretmenlerin Öğretmenler Günü'nü kutladı.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle gün boyu çeşitli etkinliklere katılarak, Meram Fen Lisesi’ndeki öğretmenlerle bir araya geldi.

Tüm öğretmenlerin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutlayan Başkan Akyürek, son yıllarda öğretmenlik mesleğinin itibarının artışının ve öğretmenlerin mesleğe kazandırdıkları saygınlığın önemine dikkat çekti. Ülkemizin en başarılı öğrencilerinin artık öğretmenlik mesleğini seçmelerinin gelecek adına büyük bir kazanç olduğunu kaydeden Başkan Akyürek, mesleklerin içinde en önemlisinin öğretmenlik olduğunu ifade etti.

Büyükşehir Belediyesi olarak öğretmenlere ve eğitime destek olmaya devam edeceklerini kaydeden Başkan Akyürek, bir insanın şekillenmesinde fedakarca çalışan öğretmenleri tebrik etti.

Meram Fen Lisesi’nin Konya’nın eğitim çıtasını yükselten bir okul olduğunu belirten Başkan Akyürek, bu başarıda öğretmenlerin payının yüksek olduğunu kaydetti. Böyle özel bir günde öğretmenlerle bir araya gelmekten mutlu olduğunu belirten Başkan Akyürek, gelecek yıl okula bir kapalı spor salonu yapma sözü verdi.

Okul Müdürü Tural Sinanoğlu ise, Öğretmenler Günü’nde kendilerini yalnız bırakmayan ve ihtiyaçları olan spor salonu yapma sözü veren Başkan Akyürek’e teşekkür etti.

Ziyaretin ardından Başkan Akyürek, tüm öğretmenlere Öğretmenevleri Rehberi hediye etti.

Öte yandan, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle Konya’da gün boyu düzenlenen etkinliklere katılarak öğretmenlerle bir araya geldi.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;