Başkan Akyürek Öğretmenler Günü'nü Kutladı

Başkan Akyürek Öğretmenler Günü'nü Kutladı

Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Öğretmenler Günü nedeniyle yayınladığı mesajda, 'Bir milletin çocuklarına ve gençlerine yaptığı yatırım, o milletin yarınlarına yapılan yatırımdır' dedi.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

Başkan Akyürek'in kutlama mesajı şöyle:

'Öğretmenliği diğer mesleklerden ayıran en önemli unsur 'insan' olgusudur. İnsanı bilgi sahibi yapma adına yapılan bu çaba, dünyanın en şerefli mesleklerinden bir tanesidir. Kendilerine verilen emanetleri bir çiçek yetiştirme inceliğiyle yetiştiren öğretmenlerimiz her zaman yanımızda ve bedeli maddi anlamda ölçülemeyen bir özveriyle, 7'sinden 70'ine kadar bizlere hayat aşılamaktadırlar. Böylesi anlamlı bir günde tüm öğretmenlerimizin, eğitimcilerimizin ve Milli Eğitim camiasının 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü kutluyor; sağlık, başarı ve mutluluklar diliyorum.

Millî, manevî, insanî, ahlâkî ve kültürel değerlerimizi içtenlikle benimseyen, bunları geliştiren ve koruyan, ailesini, vatanını ve milletini gönülden severek bunları yüceltmek için sürekli çaba harcayan öğretmenlerimiz, yaşadıkları zorluklara rağmen özverili çalışmalarıyla, toplumumuzu münevver hale getirebilmek için var güçleriyle çalışmaktadırlar. Çağdaşlaşmanın, modernleşmenin, kalkınmış ve mutlu bir toplum olmanın yolu da şüphesiz ki; eğitimden geçmektedir. Günümüz modern toplumları, halklarını donanımlı ve birikimli kılmak adına eğitime büyük önem vermektedirler. Zira; bir milletin çocuklarına ve gençlerine yaptığı yatırım, o milletin yarınlarına yapılan yatırımdır.

Türkiye Cumhuriyeti'nin temelinin kültür ve eğitim olduğunu Mustafa Kemal Atatürk her fırsatta dile getirmiş ve 'Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir. Öğretmenden, eğiticiden mahrum bir millet, henüz millet adını almak yeteneğini kazanmamıştır. Ona alelâde bir kütle denir; millet denemez. Bir kütle, millet olabilmek için; mutlaka eğiticilere, öğretmenlere muhtaçtır.' sözleriyle bu kutsal vazifenin önemine de işaret ederek bir milletin yarınlara ulaşmasının yegane unsuru olarak eğitimi göstermiştir.

Muasır medeniyetler düzeyine ulaşabilmek için tüm kurum ve kuruluşların eğitimi milli mesele olarak görmesi gerekmektedir. Bu amaçla Sayın Başbakanımız ve Milli Eğitim Bakanımızın destekleriyle oluşturulan Eğitime % 100 Destek Kampanyası çerçevesinde Konya Valiliğimiz ile iş birliğiyle, yerel yönetimler olarak elimizden gelen tüm gayreti göstermeye çalışıyoruz.

Bu anlayış ve ilkelerde birleşen ve bu uğurda çaba gösteren tüm eğitim camiasının 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü tekrar kutlar; başarı ve mutluluklar dilerim.'

Basın Kuruluşları için;