Başkan Akyürek, Öğrencilerle Buluştu

Başkan Akyürek, Öğrencilerle Buluştu

Karatay Kurtuluş İlköğretim Okulu yönetimi ve Okul Aile Birliği, öğrencilere aşure ikramında bulundu. Program katılan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, okul yönetimleri ve aile birliklerinin birlikte böyle bir etkinlik gerçekleştirmelerinin kendilerini memnun ettiğin bildirdi. Başkan Akyürek, Karatay ilçesinde son yıllarda eğitim kalitesinde fark edilir bir yükselmenin olduğunu belirterek, ortaklaşa düzenlen etkinliklerin öğrencilerde güven duygusunu artırdığını belirtti.

Karatay Kurtuluş İlköğretim Okulu, Okul Aile Birliği okul yönetimiyle ortaklaşa öğrencilere aşure ikramında bulundu. Programa Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Karatay İlçe Kaymakamı Mustafa Hakan Güvençer, Okul Aile Biriliği Üyeleri, ve Okul yönetimi katıldı.

Konya Büyükşehir Belediyesi olarak eğitim camiasına her zaman, her alanda destek olmaya çalıştıklarını belirten Başkan Akyürek, bugüne kadar eğitim yardımlarından, okul çevre düzenlemelerine, kültürel yayınlardan, öğrencilere yönelik onlarca seminere imza attıklarını ifade etti. 2007 yılında 120 bin öğrenciyle buluştuklarını ifade eden Başkan Akyürek, öğrencilere yönelik eğitim faaliyetleri, kitap yayınları ve diğer etkinliklerin sürdürüleceğini bildirdi. Kurtuluş İlköğretim Okulu’nda yapılan bu etkinliği takdirle karşıladıklarını söyleyen Başkan Akyürek, okullarda aile birlikleri ve okul yönetimlerinin ortaklaşa düzenledikleri etkinliklerin öğrencilere güven verdiğini bildirdi.

Sınıfları gezen ve öğrencilerle sohbet eden Başkan Akyürek, daha sonra okul yönetiminden okulun sorunları hakkında bilgi aldı.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;